بازدید: 5

پایان تعمیر بیش از ۷۴ هزار مسکن در مناطق‌سیل‌زده/ آغاز عملیات تعمیرحدود ۷۹ هزار واحد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2150558
معاون وزیر کشور گفت: از مجموع واحد‌های تعمیری خسارت دیده از سیل فروردین اعم از واحد‌های آسیب‌دیده در نقاط شهری و روستایی که بالغ بر ۱۰۱ هزار و ۶۲ واحد ارزیابی شده پس از معرفی متقاضیان به بانک و عقد قرارداد صورت گرفته برای ۷۸ هزار و ۷۸۵ واحد عملیات اجرایی آغاز شده و ۷۴ هزار و ۳۰۲ واحد از این تعداد اتمام یافته است.
روند بازسازیمهدی جمالی نژاد در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با بیان اینکه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده کار خود را تا ساخت و تعمیر آخرین خسارات سیل در بخش های مختلف ادامه خواهد داد، افزود: پیشرفت فیزیکی مساکن آسیب دیده شهری و روستایی از سیل فروردین ماه تا بازه زمانی ۸ آبان ماه در وضعیت مناسبی قرار دارد.

وی ادامه داد: ارزیابی واحد های آسیب دیده در سیل اخیر حکایت از خسارت به ۱۶۷ هزار و  ۷۸۱ واحد دارد که از این تعداد ۸ هزار و  ۴۵۳ واحد در شهر ها و ۵۸  هزار و  ۲۶۶ واحد در روستا ها نیازمند احداث بودند.
 
معاون وزیر کشور تصریح کرد: تعداد واحد های تعمیری تجاری در شهرها و روستاهای خسارت دیده از سیل فروردین ماه ۱۰۱ هزار و  ۶۳ واحد بود. 

وی با اشاره به آخرین روند بازسازی و نوسازی در بخش مسکن در وضعیت پساسیل توضیح داد: تعداد واحد های ارزیابی شده که از سوی قرارگاه بازسازی و نوسازی برای آن ها تامین اعتبار و تسهیلات لازم شده است برابر با ۱۳۷هزار و  ۷۰۱ واحد اعم از واحد های احداثی و تعمیری است و تعداد واحد های تعمیری ۶۹ هزار و ۹۸۲ است.

جمالی نژاد با اشاره به تعداد واحد های خسارت دیده از سیل معرفی شده به بانک نیز بیان کرد:  از مجموع واحد های مسکونی آسیب دیده اعم از تعمیری و احداثی تعداد ۱۸۱ هزار و  ۹۶۸ با رشدی معادل ۳.۶ درصد نسبت به هفته گذشته به بانک معرفی شده اند که تعداد ۵۴ هزار و ۶۱۰ واحد آن احداثی با رشدی معادل ۳.۸ درصد، ۷۸ هزار و  ۲۵۴ واحد مسکونی تعمیری با رشد ۳ درصد و  ۴۷هزار و  ۹ واحد معیشتی با رشد ۴.۴ درصد داشته اند.

معاون وزیر کشور درباره تعداد قرارداد های منعقد شده با بانک نیز گفت: تعداد قرارداد های منعقد شده با بانک اعم از واحد های احداثی، معیشتی و تعمیری ۱۳۲ هزار و ۹۳۰ فقره گزارش شده که معادل ۷۳ درصد از کل پرونده های معرفی شده به بانک است که نسبت به هفته گذشته معادل ۶.۷ درصد رشد داشته است.

وی همچنین درباره پیشرفت فیزیکی واحد های احداثی خسارت دیده از سیل نیز بیان کرد: از مجموع واحد های احداثی اعم از واحد های آسیب دیده در نقاط شهری و روستایی که بالغ بر۶۶ هزار و  ۷۱۹ واحد ارزیابی شده، پس از معرفی متقاضیان به بانک و عقد قرارداد صورت گرفته است.

جمالی نژاد درخصوص روند پیشرفت فیزیکی واحد های تعمیری خسارت دیده از سیل نیز خاطرنشان کرد: از مجموع واحد های تعمیری خسارت دیده از سیل فروردین ماه اعم از واحد های آسیب دیده در نقاط شهری و روستایی که بالغ بر۱۰۱ هزار و  ۶۲ واحد ارزیابی شده پس از معرفی متقاضیان به بانک و عقد قرارداد صورت گرفته برای ۷۸ هزار و  ۷۸۵ واحد عملیات اجرایی آغاز شده و ۷۴ هزار و ۳۰۲ واحد از این تعداد اتمام یافته است.

معاون وزیر کشور یادآور شد: بیشترین میزان آسیب به واحد های مسکونی به ترتیب به استان های لرستان، خوزستان و گلستان وارد شده است که در مجموع ۵۳ درصد از آسیب ها به واحد های مسکونی سه استان کشور وارد شده است. همچنین در بخش واحد های مسکونی نیازمند تعمیرات نیز این میزان ۶۴ درصد از مجموع کل واحد های نیازمند تعمیرات در کشور را دربرمی گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر چه ۴۰ درصد واحد های کل آسیب دیده نیازمند احداث در سه استان لرستان، خوزستان و گلستان قرار دارند اما برای ۴۱ درصد آن ها تشکیل پرونده و معرفی به بانک صورت گرفته است. در مورد واحد های تعمیری نیز ۶۳ درصد از کل واحد ها در این سه استان قرار دارند و برای ۶۲ درصد آن ها اقدام به معرفی به بانک شده است.
 
انتهای پیام/ 

پایان تعمیر بیش از ۷۴ هزار مسکن در مناطق‌سیل‌زده/ آغاز عملیات تعمیرحدود ۷۹ هزار واحد
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها