بازدید: 2

کفایی: هنوز از رقابت‌های لیگ کشتی آزاد انصراف نداده‌ایم

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2150556
تورج کفایی سرمربی تیم آسانسور و پله برقی بهران و پاس تهران گفت: دلیل عدم حضور در لیگ اعتراض به تخلفی بود که هفته گذشته تیم اترک خراسان شمالی مرتکب شد.

تورج کفایی در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص انصراف این تیم از رقابت های لیگ برتر کشتی، اظهار داشت: هنوز از رقابت های لیگ انصراف نداده ایم و دلیل عدم حضور در هفته اخیر هم در واقع اعتراض به تخلفی بود که هفته گذشته تیم اترک خراسان شمالی مرتکب شد و سازمان لیگ هم از این تخلف چشم پوشی کرد.

وی ادامه داد: لایسنس دو کشتی گیر خارجی تیم اترک خراسان شمالی یک روز بعد از دیدار این تیم با تیم ما (آسانسور و پله برقی بهران و پاس تهران) از سوی کنفدراسیون کشتی آسیا صادر شده و ما نسبت به این تخلف آشکار معترض بودیم و اعتراض خود را به سازمان لیگ هم منتقل کردیم اما متاسفانه سازمان لیگ چشم خود را به روی این تخلف بست تا تیم ما شکست بخورد.

سرمربی تیم آسانسور و پله برقی بهران و پاس تهران در خصوص صحبت های اخیر در خصوص اینکه این تیم به دلیل نداشتن مجوز از سازمان تربیت بدنی نیروهای مسلح از حضور در لیگ انصراف داده است، گفت: این موضوع صحت ندارد و همان طور که گفتم ما هنوز از حضور در لیگ انصراف نداده ایم بلکه نسبت به تخلفی که صورت گرفت و تاثیر مستقیم در نتیجه مسابقه داشت اعتراض کردیم. قطعا اگر دو کشتی گیر خارجی اترک خراسان شمالی برای این تیم به میدان نمی رفتند، این تیم ما بود که به پیروزی می رسید و ما هم به دلیل این حق کشی و تخلف تصمیم گرفتیم تا زمانی که سازمان لیگ نتیجه آن مسابقه را به سود تیم آسانسور و پله برقی بهران و پاس تهران تغییر ندهد حضور در این رقابت ها را ادامه ندهیم و به همین دلیل در هفته ای که گذشت مقابل تیم بازار بزرگ ایران حاضر به مسابقه نشدیم.

کفایی تصریح کرد: اگر سازمان لیگ نتیجه آن مسابقه را به نفع تیم ما تغییر دهد قطعا در لیگ خواهیم ماند در غیر این صورت رسما از حضور در این رقابت ها انصراف خواهیم داد و نسبت به تخلف تیم اترک خراسان شمالی و همچنین چشم پوشی سازمان لیگ از این تخلف به مراجع بالاتر شکایت خواهیم کرد و این موضوع را به صورت جدی پیگیری می کنیم. البته این موضوع را با محسن کاوه مدیر تیم های ملی در میان گذاشته ایم و ایشان قول مساعدت و پیگیری داده اند. این را هم بگویم که تخلف تیم اترک خراسان شمالی و کم کاری سازمان لیگ در برخورد با این تخلف به گونه ای است که می توانیم این موضوع را از طریق کنفدراسیون کشتی آسیا و اتحادیه جهانی هم پیگیری کنیم اما امیدوارم کار به آنجا نکشد. در این خصوص از رئیس فدراسیون کشتی هم توقع داریم موضوع را پیگیری کند. به هر حال سازمان لیگ زیرمجموعه فدراسیون کشتی به حساب می آید و فدراسیون باید بر عملکرد این سازمان نظارت کامل داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه تیم آسانسور برقی بهران و پاس تهران یک تیم نظامی محسوب می شود و از کشتی گیران سرباز هم در ترکیب خود بهره می برد، آیا مجوزهای لازم را از سوی سازمان تربیت بدنی نیروهای مسلح دارد یا خیر، تصریح کرد: تفاهم نامه ای بین مدیر عامل شرکت آسانسور و پله برقی بهران، هیات کشتی استان تهران و رئیس تربیت بدنی نزاجا به امضا رسیده است و هیچ منع قانونی و اداری برای تیم داری در لیگ برتر کشتی نداریم. از طرفی در این تیم از کشتی گیران خارجی استفاده نکرده ایم و قوانین تیم داری نیروهای مسلح در لیگ برتر را به طور کامل رعایت کرده ایم.

سرمربی تیم آسانسور و پله برقی بهران و پاس تهران در پایان خاطرنشان کرد: تیم قدرتمندی را مهیای این رقابت ها کرده ایم و اگر سازمان لیگ نسبت به تخلفی که صورت گرفته است اقدامات لازم را انجام داده و عدالت را برقرار کند قطعا شانس حضور در بین چهار تیم نهایی را خواهیم داشت. افتخار می کنم با تیمی جوان در این رقابت ها حضور پیدا کرده ایم و خوشحالم تیم را طوری آماده کردیم که در این رقابت ها برخی کشتی گیران جوان تیم توانستند مقابل حریفان مطرح خود به برتری برسند و از این طریق نام خود را مطرح کنند. همچنین باید از برادران شاکری در شرکت آسانسور و پله برقی بهران و تربیت بدنی نزاجا که بدون چشم داشت در این دوره از رقابت های لیگ تیم داری کردند تشکر کنم و امیدوارم سازمان لیگ طوری برخورد نکند که به جای جذب اسپانسر، شاهد این باشیم که اسپانسرها بروند و پشت سرشان را هم نگاه نکنند.

انتهای پیام/


کفایی: هنوز از رقابت‌های لیگ کشتی آزاد انصراف نداده‌ایم
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

گزارش کمیته حقیقت یاب حذف واژه شهید از تابلو‌های معابر به اطلاع مردم برسد

گزارش کمیته حقیقت یاب حذف واژه شهید از تابلو‌های معابر به اطلاع مردم برسد

گزارشی از شبی که قرار بود ۵ قاتل در زندان رجایی شهر قصاص شوند

گزارشی از شبی که قرار بود ۵ قاتل در زندان رجایی شهر قصاص شوند

گزارش‌های ارسالی مجلس به قوه قضائیه خارج از نوبت رسیدگی می‌‌شود

گزارش‌های ارسالی مجلس به قوه قضائیه خارج از نوبت رسیدگی می‌‌شود

گزارشگر دادگاه مصدق درگذشت

گزارشگر دادگاه مصدق درگذشت

واکنش عجولانه گروهک تروریستی حزب دمکرات به گزارش اختصاصی بولتن نیوز از حضور عوامل دمکرات در تجمعات عراق

واکنش عجولانه گروهک تروریستی حزب دمکرات به گزارش اختصاصی بولتن نیوز از حضور عوامل دمکرات در تجمعات عراق

گزارشگر دادگاه مصدق درگذشت+عکس

گزارشگر دادگاه مصدق درگذشت+عکس

گزارش فیش‌های حقوقی به دولت رفت

گزارش فیش‌های حقوقی به دولت رفت