بازدید: 3

هدیه شهروندان آلمانی به ترامپ فرستاده شد: تکه‌ای 2.7 تنی از دیوار برلین (+عکس)

منبع : عصر ایران کد خبر: 2150553
روی این تکه بزرگ از دیوار برلین نامه ای کنایه آمیز خطاب به ترامپ نوشته شده است.

شهروندان برلین در حرکتی نمادین تکه ای 2.7 تنی از دیوار برلین را در سی اُمین سالگرد فروریختن این دیوار به کاخ سفید ارسال کرده اند.

به گزارش عصرایران به نقل از وب سایت" کوارتز"، در سی اُمین سالگرد سقوط دیوار برلین یک گروه مدنی تحت عنوان " جامعه باز" در برلین، دیواری 2.7 تنی را به کاخ سفید ارسال کرده و قرار است روز شنبه (امروز)  تحویل دفتر رییس جمهوری آمریکا شود.

این اقدام نمادین فعالان مدنی آلمانی در قالب ابتکاری علیه سیاست های ضدمهاجرتی و دیوارسازی ترامپ در مرز با مکزیک انجام می شود.

وب سایت گروه آلمانی ارسال کننده دیوار به ترامپ به حامیان خود این امکان را داده تا نامه ارسالی به ترامپ روی این دیوار را به صورت آنلاین امضا کنند.

این دیوار به واشنگتن دی سی رسیده است و قرار است روز شنبه و همزمان با سی امین سالگرد سقوط دیوار برلین (9 نوامبر 1989) تحویل کاخ سفید شود؛ اما هنوز معلوم نیست که آیا کاخ سفید این تکه از دیوار برلین را قبول خواهد کرد یا نه!

روی این دیوار نامه ای خطاب به ترامپ نگاشته شده که در کنار تشکر از نقش و حمایت تاریخی ایالات متحده از شهروندان آلمانی برای فروریختن دیوار برلین، سیاست های ضد مهاجرتی و دیوارسازی ترامپ (در مرز با مکزیک) را نیز به صورتی نمادین به چالش می گیرد.

در بخشی از نامه روی دیوار به کنایه آمده است:" ما می خواهیم یکی از آخرین قطعات دیوار فروریخته برلین را برای گرامیداشت فداکاری ایالات متحده در ساختن جهانی بدون دیوار، به شما هدیه کنیم."

ارسال کنندگان آلمانی این دیوار گفته اند انتظار دارند کاخ سفید پس از تحویل این هدیه آنها، این تکه از دیوار برلین را در مکانی از کاخ سفید قرار دهند تا مراجعه کنندگان بتوانند آن را ببینند و متن روی آن را خطاب به ترامپ بخوانند.

تکه 2.7 تنی از دیوار برلین؛ هدیه شهروندان برلین به ترامپ
تکه 2.7 تنی از دیوار برلین؛ هدیه شهروندان برلین به ترامپ

 

 


هدیه شهروندان آلمانی به ترامپ فرستاده شد: تکه‌ای 2.7 تنی از دیوار برلین (+عکس)
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها