بازدید: 5

حالت تهوع در بارداری، کی شروع و تمام می شود؟

منبع : نی نی بان کد خبر: 2150542
شاید بتوان این گونه گفت که داشتن حال تهوع در بارداری گرچه بسیار متداول است اما یکی از ناخوشایند ترین عارضه های بارداری محسوب می شود.

شاید بتوان این گونه گفت که داشتن حال تهوع در بارداری گرچه بسیار متداول است اما یکی از ناخوشایند ترین عارضه های بارداری محسوب می شود. اما همانند هر مشکل دیگری این عارضه نیز راه حل هایی دارد. برای شناخت دقیق حال تهوع در بارداری، این که حالت تهوع در بارداری چه زمانی شروع می شود، حالت تهوع دوران بارداری کی تموم میشه و ... خواندن این متن را به شما پیشنهاد می کنیم.
شاید داشتن حالت تهوع برای بسیاری از خانم هایی که در سن باروری قرار دارند یکی از اولین نشانه های حاملگی باشد و پس از وقوع مکرر آن اولین چیزی که ذهن را مشغول سازد این باشد که آیا باردار هستم! وقتی هم که جواب آزمایش مثبت بارداری به دستشان می رسد و هنوز حالت تهوع آغاز نشده است می پرسند که حالت تهوع در بارداری از چه زمانی شروع می شود؟ استفاده از بی بی چک و مراجعه به متخصص، روش های مرسومی است که بارداری را مورد تایید یا منتفی می داند. حال اگر به سلامتی باردار شده اید و مطابق پیش بینی شما حالت تهوع مکرر، نشانه شروع زندگی فرزندتان باشد این حالت تهوع که در ابتدا نشانه خوشایندی برای شما و همسرتان است می تواند در ادامه راه به مشکلی غیر قابل کنترل تبدیل گردد.

حال تهوع در بارداری چه زمانی شروع میشود
این عارضه معمولا از هفته های ابتدایی بارداری شروع می شود و شدت آن در افراد گوناگون متفاوت است. نمی توان گفت که دقیقا حالت تهوع در حاملگی از کی شروع میشه، ممکن است قبل از مثبت شدن پاسخ بی بی چک و یا جواب آزمایش خون حالت تهوع صبحگاهی را حس کنید و یا از هفته های پنجم و ششم دچار این عارضه شوید. از این گذشته مدت زمان حالت تهوع در دوران بارداری درواقع مدت زمانی که دستگاه گوارش چنین واکنشی به تغییرات ناشی از بارداری نشان می دهد، قابل پیش بینی نیست. بنابراین وقتی می پرسید حال تهوع از کی شروع میشه، به شما خواهیم گفت به جای منتظر بودن از بارداری خود لذت ببرید، شاید خوش شانس بودید و اصلا دچار این عارضه نشدید!

حال تهوع بارداری کی تموم میشه
زمان حالت تهوع در بارداری به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست. در بیشتر مادران انتظار می رود که دستگاه گوارش تا انتهای هفته 16 یعنی ماه چهارم بارداری با تغییرات کنار آمده و تهوع بارداری رو به بهبود بگذارد اما متاسفانه در برخی مادران به اصطلاح بدشانس ممکن است این مشکل تا پایان دوران بارداری همچنان ادامه داشته باشد.
برای به حداقل رساندن حال تهوع در بارداری روش های ساده ای برای تنظیم رژیم غذاییتان وجود دارد که با آگاهی و پیروی از این راهنمایی ها می توانید این مشکل را به حداقل رسانده و با آسودگی بیشتری مراقب سلامت خود و فرزند داخل رحمتان باشید.
براساس پژوهش ها فقط دو درصد از بانوان باردار صبح هنگام دچار حال تهوع می شوند و 80 درصد بقیه در تمامی روز با آن دست به گریبان هستند. پس چرا این مشکل "تهوع صبحگاهی" نامیده شده است؟ و شگفت آور این که دانش امروزی هنوز قادر به تشخیص دقیق علت حالت تهوع بانوان باردار نیست.
آنچه موضوع این نوشته است بحث در مورد چگونگی نامگذاری این اتفاق نیست، بلکه تلاش می کنیم با استفاده از واقعیت های موجود و راهنمایی های کارآمد، آگاهی شما را در مورد چگونگی این رخداد افزایش داده تا بتوانید با ندای بدن خود همراه تر گشته و با شادابی بیشتری این دوران را پشت سر گذارید.

برخی از واقعیات درباره حال تهوع در بارداری
این حالت معمولاً بین هفته چهارم و هفتم پس از آخرین چرخه عادت ماهیانه شروع می شود و در اکثر موارد طی هفته بیستم بارداری التیام می یابد. اما برای برخی از بانوان این مشکل می تواند همچنان ادامه یابد، هرچند تقریبا فقط ده درصد بارداران به این حالت دچار می شوند.
جالب توجه این که، این مشکل برای خانم های شهری معمول تر از آنانی است که دور از شهرها زندگی می کنند و بین خانم های خانه دار نیز بیشتر از بانوان کارمند رخ می دهد.
بانوانی که سنی بیش از 35 سال دارند و در گذشته مشکل ناباروری نیز داشته اند، ظاهراً با حالت تهوع و استفراغ کمتری روبرو خواهند بود.
در گذشته، پزشکان براین باور بودند که این مشکل از اختلال روانی خانم هایی که دچار هیستریا، وابستگی شدید به مادرانشان و شخصیتی بچه گانه هستند، نشات می گیرد.

حالت تهوع در بارداری نشانه چیست؟
معمولاً حال تهوع در بارداری خطرناک نیست و در حقیقت بسیاری از پژوهشگران یافته اند که بارداری های همراه با تهوع صبحگاهی، از نتایج بهتری برخوردار بوده و نشان می دهد که روند بارداری به سلامت درحال پیشرفت است. اما، زمانی که استفراغ شدید می شود و باعث برهم خوردن توازن الکترولیت ها، از دست رفتن مایعات بدنی و کاهش وزن می شود، زنگ خطر به صدا درمی آید. این مسئله می تواند آسیب رسان باشد و ممکن است، برای بازیابی مایع بدنی و توازن الکترولیت ها پذیرش در بیمارستان ضروری باشد. معمولاً این مشکل فقط در یک یا دو درصد از بارداری ها رخ می دهد و آنرا HG (hyperemesis gravidarum) می نامند.


حالت تهوع در بارداری، کی شروع و تمام می شود؟
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11
 • حالت تهوع در بارداری، کی شروع و تمام می شود؟


  شاید بتوان این گونه گفت که داشتن حال تهوع در بارداری گرچه بسیار متداول است اما یکی از ناخوشایند ترین عارضه های بارداری محسوب می شود.
 • حالت تهوع بارداری، چه زمانی شروع میشه؟


  تصور می‌شود بارداری زمان سرور و شادمانی است اما برخی اوقات با وجود بعضی از نگرانی‌ها، این خوشحالی و شادمانی می ‌تواند کم رنگ ‌تر به نظر برسد.
 • حالت تهوع در بارداری و زمان تمام شدن آن


  قبلا حالت تهوع داشتم، ولی سه چهار روزه که حالت تهوع خیلی کم شده.
 • احساس حالت تهوع، علائم طود شروع شده؟


  اخرین پریودم ۲۵ اذر بوده و از دیشب تا حالا حالت تهوع دارم امروز صبح بالا اوردم هنوزم دارم احتمالش هست باردار باشم و علائم انقدر زود شروع بشه؟
 • حالت تهوع در بارداری، چرا من؟


  تهوع در بارداری، مشکل شایعی است که اغلب مادران مدتی آن را تجربه کرده‌اند؛ اما این وضعیت آزار دهنده و شایع، همیشه محدود به ناخوشی صبحگاهی نمی‌ماند.
 • رفع حالت تهوع بارداری


  برای رفع حالت تهوع بویژه در سه ماهه اول بارداری مصرف ویتامین B6 می‌تواند مفید باشد و همچنین مصرف اسیدفولیک مشکلی ایجاد نمی‌کند.
 • حالت تهوع در بارداری، چه کنم؟


  من هفته هفتم بارداری هستم. شبها حالت تهوع دارم و نمی تونم درست غذا بخورم. چه کنم؟
 • حالت تهوع بارداری، نه ماه هست؟


  ویار دوران حاملگی از جمله پدیده های مشترک در بین اکثر زنان باردار است.
 • حالت تهوع در بارداری، ماه اول


  تهوع در دوران بارداری نسبتا شایع است. در این دوران می توانید با تغییراتی در سبک زندگی و غذا خوردن خود تا حدودی تهوع را کاهش دهید.
 • علت حالت تهوع زیاد در بارداری


  یکی از شایع‌ترین اختلالات در دوران بارداری حالت تهوع است. این حالت بیشتر در ۳ ماه اول بارداری رخ می‌دهد. اما ممکن است در ماه‌های بعد نیز ادامه پیدا کند.
 • حالت تهوع بارداری، حال بد صبحگاهی


  اگر شما جزء ۷۰ درصد زنانی باشید که دچار بیماری صبحگاهی می شوند، خیلی زود هیجان باردار شدن خود را از دست می دهید. بیماری (حالت تهوع) صبحگاهی بسیار رایج است و یکی از اولین نشانه های مادر شدن است.
 • حالت تهوع در بارداری، چرا من ندارم؟


  لکه بینی یعنی چی توی بارداری حتما باید داشته باشی یا نه و اینکه من مثل همه حالت تهوع نمیگیرم.
 • حالت تهوع نشانه بارداری، است؟


  ۲۴ سالمه و یک ساله که ازدواج کردم معمولا پریودم منظم بود اما این دفعه فروردین پریود نشدم بی بی چک استفاده کردم.
 • با حالت تهوع بارداری چکار کنم؟


  چکار کنم تهوعم تموم شه ولله از دیشب هیچی نخوردم همش تهوع ویتامین ب6 هم مصرف میکنم اثر نداره.
 • با حالت تهوع بارداری چیکار کنم؟


  چیکار کنم حالت تهوع ام خوب شه خسته شدم.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها