بازدید: 5

تولید ۸ تن گوشت و ۱۲ هزار متر فرش در طرح اشتغال زایی اجتماع محور بنیاد برکت

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2150456
امیر حسین مدنی گفت: با اجرای ۱۷ هزار طرح در کشور بالای ۵ درصد از کسری تولید گوشت را تامین کرده ایم و بیش از ۸ هزار تن تولید کرده ایم با این طرح همچنین ۱۲ هزار متر مربع فرش بافته شده است.

تولید ۸ تن گوشت و ۱۲ هزار متر فرش در طرح اشتغال زایی اجتماع محور بنیاد برکتبه گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، امیر حسین مدنی، مدیر عامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در سومین دوره تسهیل گران اقتصادی_اجتماعی گفت: عملیات اجرای طرح های اشتغال زایی اجتماع محور یک سال است که شروع شده و بیش از ۴۳۰ مجری و تسهیل گر در ۲۸ استان در این طرح مشغول فعالیت هستند و این سومین دوره آموزشی این تسهیل گران است.

مدنی افزود: محور توسعه در هر جامعه ای سرمایه انسانی است و محور طرح اشتغال زایی و توانمند سازی اجتماع محور هم سرمایه انسانی است.

وی در ادامه بیان کرد: این بزرگواران به عنوان نمادی از نیروی انقلابی به عنوان فردی کلیدی در پروژه نقش دارند.
تا به امروز ۱۸ هزار طرح اجتماع محور انجام شده و ۵۰ هزار شغل را ایجاد کرده است.

مدیر عامل بنیاد برکت گفت: تا پایان امسال ۴۰ هزار طرح به سرانجام خواهد رسید که منجر به ۵۰ هزار اشتغال مستقیم خواهد شد.

وی در ادامه بیان کرد: با اجرای این طرح تا پایان سال قرار است ۵۰ هزار شغل مستقیم ایجاد شود و ۵۰ هزار خانواده از آن منتفع شوند. این افراد به عنوان سفیران اشتغال بنیاد برکت باید جهادی باشند.

مدیر عامل بنیاد برکت احسان در ادامه بیان کرد: تسهیل گران هم اکنون در مناطق زلزله زده در حال کار هستند و ویژگی دوم این افراد این است که پر تلاش باشند. نکته سوم اینکه یک تسهیل گر باید هوشمند باشد.

وی افزود: هم اکنون تسهیل گران ما در حال تبدیل شدن به رهبر اجتماعی هستند. یک تسهیل گر باید آتش به اختیار باشد و در خیلی از موارد باید خودش تصمیم گیری کند و منجر به تحول در منطقه خودش شود.

مدنی افزود: ویژگی مهم طرح اشتغال زایی اجتماع محور سرانه پایین و کمک دولت و سرمایه مردم است. یکی از ویژگی های این طرح ایجاد معیشت پایدار است و باعث شده اسکان مردم در منطقه ثابت شود و بسیاری نیز به شهر و استان خود بازگردند.

نقش محوری زنان در طرح اشتغال زایی اجتماع محور

مدنی بیان کرد: این طرح همچنین توانسته زنان را توانمند کند و در این طرح زنان نقش محوری دارند و بیش از ۴۱ درصد از ۱۸ هزار طرح بر عهده بانوان بوده است.

مدنی در ادامه گفت: با اجرای ۱۷ هزار طرح در کشور بالای ۵ درصد از کسری تولید گوشت را تامین کرده ایم و بیش از ۸ هزار تن تولید کرده ایم با این طرح همچنین ۱۲ هزار متر مربع فرش بافته شده است.

وی در ادامه گفت: تا پایان سال تولید گوشت را به ۱۰ درصد نیاز کشور خواهیم رساند.

انتهای پیام/


تولید ۸ تن گوشت و ۱۲ هزار متر فرش در طرح اشتغال زایی اجتماع محور بنیاد برکت
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها