بازدید: 6

کمیسیون انتخابات: آرای ۸۴۹۴ مرکز رای بازشماری می‌شود

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2150417
کمیسیون مستقل انتخابات، اعلام کرد که از میان آرای ۲۶هزار محل رأی‌دهی، آرای ۸۴۹۴ محل آن بازشماری خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری میزان، کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرد که از میان آرای ۲۶هزار محل رأی دهی، آرای ۸۴۹۴ محل آن بازشماری خواهند شد.

مسؤولان این کمیسیون می گویند که روند بازشماری آرا آغاز شده – روندی که قرار بود سه روز پیش آغاز شود و به تاریخ پانزدهم عقرب پایان یابد.

مسؤولان کمیسیون مستقل انتخابات، می گویند که از روز گذشته، سفر هیئت های این نهاد برای بازشماری آرا به گونۀ رسمی به ولایت ها آغاز شده است.

حبیب الرحمان ننگ، رییس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات در این باره گفت: بازشماری آرا را رسمأ آغاز کردیم. دسته بندی ما جریان دارد، کارمندان ما معرفی شدند، و این روند به زودی انجام خواهد شد.

روند بازشماری درحالی آغاز می شود که دستۀ انتخاباتی عبدالله عبدالله، نسبت به این روند اعتراض دارد و می گوید که در حدود ۳۰۰هزار رأی غیرمعتبر است.

این دستۀ انتخاباتی، هشدار داده که هرگونه بازشماری آرا بدون درنظر گرفتن این آرا برای این دسته انتخاباتی پذیرفتنی نخواهد بود.

یونس نواندیش، ناظر دستۀ انتخاباتی عبدالله عبدالله گفت: «تا زمانی که سقف رأی معلوم نشده باشد، بازشماری نتیجه نمی دهد؛ به خاطری که در آن صورت بار دوم، بار سوم و چند بار بازشماری شود.»

اما، کمیسیون مستقل انتخابات، می گوید که از میان آرای مورد اختلاف، ۱۳۷هزار رأیی که در بانک اطلاعات این شرکت قرنطینه شده بودند، پس از تأیید شرکت درملوگ، شامل آرای انتخاباتی شده ‎اند.

ننگ افزود: «نتیجۀ ابتدایی، یک نتیجۀ خام است، معلومات خام است. اینان می توانند در تمام موارد هر بحثی که دارند با کمیسیون شکایت های انتخاباتی پس از اعلام نتایج ابتدایی شریک بسازند.»

از سویی دیگر، نهادهای ناظر و شماری از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری، ناتوانی مدیریتی و وابسته گی های اعضا و دبیرخانۀ کمیسیون مستقل انتخابات را در کار بازشماری آرا، از علت های تأخیر در اعلام نتایج می دانند.

به نوشته طلوع نیوز، رحمت الله نبیل، نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: «اینان، نه ظرفیت در کار دارند نه استقلال دارند. قصد و ارادۀ ملی ندارند و این، ثابت می سازد که اینان کشور را به سوی بحران می برند.»

/انتهای پیام/


کمیسیون انتخابات: آرای ۸۴۹۴ مرکز رای بازشماری می‌شود
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها