بازدید: 2

سیگار خطر ابتلا به افسردگی را افزایش می‌دهد

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 2150339
استعمال سیگار خطر ابتلا به بیماری افسردگی را افزایش می‌دهد.
آفتاب‌‌نیوز :

مضرات استعمال سیگار برای سلامتی تنها به بروز بیماری های ریوی محدود نمی شود. محققان در بررسی های خود دریافتند استعمال دخانیات می تواند خطر ابتلا به افسردگی و شیزوفرنی را افزایش دهد به همین دلیل است که بر کنار گذاشتن هر چه سریع تر مصرف سیگار تاکید دارند.

تاثیرات مضر استعمال سیگار بر سلامت به اندازه ای جدی است که ترک هرچه سریع تر آن را ضروری می سازد. استعمال سیگار بیشتر سلامتی ریه را تحت تأثیر قرار داده و حتی می تواند موجب سرطان شود. مضرات سیگار تنها به مشکلات جسمی محدود نمی شود و طبق بررسی های جدید در بروز افسردگی و شیزوفرنی نیز نقش دارد.

محققان دانشگاه بریستول در انگلیس اظهار داشتند: افراد مبتلا به بیماریهای روانی اغلب در اقدامات و برنامه ریزی های کاهش استعمال سیگار نادیده گرفته می شوند؛ اما یافته های جدید نشان می دهد که ضرورت دارد از شروع استعمال سیگار در این افراد جلوگیری کرده یا آنان به ترک استعمال سیگار تشویق شوند؛ زیرا پیامدهای جدی بر سلامت روان و همچنین سلامت جسم دارد.

در این بررسی جدید محققان انگلیسی به بررسی اطلاعات ۴۶۲ هزار و ۶۹۰ نفر پرداختند که هشت درصد آنان در حال حاضر مصرف کننده سیگار هستند و ۲۲ درصد دیگر پیش از این استعمال سیگار داشته اند.

محققان در این بررسی روش "تصادفی مندلی" را به کار بردند. در این روش متغیرهای ژنتیکی مرتبط با قرار گرفتن در معرض دود سیگار مورد بررسی قرار گرفت تا در مورد رابطه علت و معلولی آن دو نتیجه گیری بهتری به دست آید.

به گزارش ان دی تی وی، محققان در بررسی های خود مشاهده کردند که سیگار می تواند تاثیرات مخربی بر سلامت روان داشته باشد. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد سیگار کشیدن نه تنها برای سلامت روان مخرب است بلکه بسیاری از مرگ و میرهای مرتبط با افسردگی، به دلیل استعمال سیگار است.


سیگار خطر ابتلا به افسردگی را افزایش می‌دهد
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

گزارش فیش‌های حقوقی به دولت رفت

گزارش فیش‌های حقوقی به دولت رفت

گزارشگر دادگاه مصدق درگذشت+عکس

گزارشگر دادگاه مصدق درگذشت+عکس

گزارش تمرین پرسپولیس/ گلزنی جونیور در روز تولد علیپور

گزارش تمرین پرسپولیس/ گلزنی جونیور در روز تولد علیپور

گزارش تمرین استقلال/ بازگشت دیاباته، چشمی و اسماعیلی

گزارش تمرین استقلال/ بازگشت دیاباته، چشمی و اسماعیلی