بازدید: 7

اهدای ۱۲ میلیارد ریال کتاب همزمان با هفته کتاب/ حواله ۴۰۰ میلیون ریالی برای هر استان

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2150299
مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بیش از ۱۲ میلیارد ریال کتاب به مناسبت فرارسیدن بیست و هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، در سراسر کشور اهدا و توزیع خواهد شد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از ستاد خبری و رسانه ای بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، مهرزاد دانش مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هیات انتخاب خرید کتاب به صورت مستمر و در نوبت های مشخص در طول سال اقدام به اهدای کتاب به مراکز مختلف فرهنگی می کند، اما گاهی برخی از این اهدا ها با عقد تفاهم نامه ها متناسب است که مهم ترین طرف های قرارداد های ما، ادارات کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها هستند.

وی افزود: ادارات کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها هرکدام به تناسب میزان تعداد کتاب خانه هایشان، تلاش هایی که توسط نهاد های ذی ربط جهت ترویج کتاب و کتاب خوانی صورت گرفته است و البته درجه محرومیت فرهنگی هر استان بر مبنای تقسیم بندی ها و بضاعت بودجه وزارت خانه سهمیه بندی شده و با مراجعه نمایندگان استان ها به انبار کتاب، کتاب هایی را جهت تجهیز کتاب خانه های استانی دریافت خواهند کرد.

دانش با اشاره به اجرای دومین سال اهدای کتاب به استان ها در هفته کتاب یادآور شد: برای دومین سال اهدای کتاب از سوی دفتر چاپ و نشر در هفته کتاب انجام می شود. ما درصدد هستیم تا این رویه را تداوم ببخشیم و علاوه بر سهمیه های سالانه به هر استان، به میزان ۴۰۰ میلیون ریال حواله اهدای کتاب به هر استان اهدا کنیم. گستره تنوعی کتاب ها، ترکیبی از کتاب های کودک، علوم انسانی، ادبی، دینی و هنری است.

مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین تاکید کرد: کتاب خانه ها اصلی ترین و مهم ترین مراکز فرهنگی در حوزه کتاب است و هدف ما از انجام این فعالیت ها تجهیز این کتاب خانه ها است، ولی برای رشد این محوریت نیاز به سیاست های دیگری نیز است که باید با همکاری دیگر نهاد ها نیز صورت بگیرد.

دانش در پایان گفت: ما به عنوان نهادی که وظیفه ی اهدای کتاب را دارد، به این شکل انجام وظیفه خواهیم کرد، اما دیگر سازمان ها نیز باید برای ترویج این قطب فرهنگی اقدامات دیگری را انجام بدهند.

بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه در سراسر کشور برگزار می شود.

انتهای پیام/


اهدای ۱۲ میلیارد ریال کتاب همزمان با هفته کتاب/ حواله ۴۰۰ میلیون ریالی برای هر استان
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها