بازدید: 12

هشدار برنامه جهانی غذا درباره تشدید ناامنی غذایی در هائیتی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2150113
برنامه جهانی غذا درباره ناامنی غذایی شدید بیش از یک سوم مردم هائیتی به علت بحران اقتصادی، ناآرامی‌های اجتماعی و کاهش تولید کشاورزی، هشدار داد.

هشدار برنامه جهانی غذا درباره تشدید ناامنی غذایی در هائیتیبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اروه وروسل، سخنگوی برنامه جهانی غذا هشدار داد بیش از یک سوم مردم هائیتی به علت بحران اقتصادی، ناآرامی های اجتماعی و کاهش تولید کشاورزی با وضع ناامنی غذایی شدید مواجه هستند.

سخنگوی برنامه جهانی غذا اعلام کرد بر اساس بررسی هایی که در ماه اکتبر درباره ۱۱ میلیون نفر جمعیت هائیتی به عمل آمده است، ۳.۷ میلیون نفر از ناامنی غذایی شدید رنج می برند و در میان آن ها بیش از یک میلیون نفر در اوضاع فوریتی قرار دارند.

بر اساس پنج مرحله طبقه بندی امنیت غذایی که برنامه جهانی غذا از آن استفاده می کند، اوضاع فوریتی به این معنی است که خانواده ها برای برآوردن نیاز های غذایی باید با مشکلات شدیدی مقابله کنند. بر اساس این طبقه بندی، مرحله پنج اوضاع قحطی است.

وروسل اعلام کرد در جریان هفت هفته گذشته اوضاع امنیتی در هائیتی مانع از تلاش های برنامه جهانی غذا و سایر سازمان های بشر دوستانه برای دسترسی به اشخاص نیازمند شده است.

بنا به اعلام سازمان ملل متحد، دست کم ۴۲ نفر از اواسط سپتامبر در تظاهراتی که در شهر های اصلی هائیتی برای وادار کردن ژوونل مویز، رئیس جمهور هائیتی به استعفا برگزار شد، کشته شده اند. این جنبش فعالیت های اقتصادی کشور را فلج کرده است.

سخنگوی آژانس ویژه سازمان ملل متحد اعلام کرد در تازه ترین تحلیلی که در ماه دسامبر ۲۰۱۸ به عمل آمده است، ناامنی غذایی در مناطق روستایی ۱۵ درصد افزایش یافته است.

وی تصریح کرد مناطقی که بیشتر تحت تاثیر ناامنی غذایی قرار گرفته اند، جنوب استان شمال غربی و محله های شهرک خورشید در پورتوپرنس، پایتخت هائیتی است. او همچنین گفت: این دو منطقه در وضع فوریتی یعنی مرحله چهارم طبقه بندی شده اند، قرار دارد.

وروسل هشدار داد بدون کمک فوری اوضاع وخیم تر می شود. شمار اشخاصی که نیاز فوری به کمک غذایی پیدا می کنند، در ماه مارس ۲۰۲۰ از ۳.۷ میلیون به ۴.۱ میلیون خواهد رسید.

پیش تر نیز هماهنگ کننده امور بشر دوستانه سازمان ملل در هائیتی درباره اوضاع انسانی در هائیتی ابراز نگرانی کرده بود ۳.

هماهنگ کننده امور بشر دوستانه سازمان ملل در هائیتی در بیانیه ای هشدار داده بود زیر ساخت های بهداشتی دیگر نمی توانند به صورت مناسب حمایت شوند و این مسئله موجب شده است تا زندگی تعداد زیادی از کودکان، زنان و مردان به خطر بیافتد.

وی افزود ۱۹ هزار کودک که از سوء تغذیه رنج می برند به مراقبت های فوری نیاز دارند. به علاوه هزاران نفر به علت مشکلات ناشی از تامین سوخت ایستگاه های پمپاژ، به آب آشامیدنی دسترسی ندارند.

انتهای پیام/


هشدار برنامه جهانی غذا درباره تشدید ناامنی غذایی در هائیتی
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها