بازدید: 17

نگرانی پدر آسانژ از خطر مرگ پسرش در زندان

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2150108
پدر جولیان آسانژ، بنیان‌گذار پایگاه افشاگر ویکی‌لیکس که به جاسوسی متهم شده و به استرداد به آمریکا تهدید می‌شود، گفت پسرش با خطر مرگ در زندان مواجه است.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان شیپتون، پدر جولیان آسانژ، بنیان گذار پایگاه افشاگر ویکی لیکس که آمریکا او را به جاسوسی متهم کرده و به استرداد به آمریکا تهدید می شود، روز جمعه در ژنو گفت: پسرش با خطر مرگ در زندان مواجه است.

جان شیپتون گفت دو روز پیش، پسرش را در فرصت دو ساعته ای ملاقات کرده است.

وی افزود: جولیان بعد از ۹ سال شکنجه برای فاش کردن حقیقت درباره جنایت و جنگ، با خطر مردن در زندان مواجه است.

بنیان گذار ویکی لیکس با مجازاتی تا ۱۷۵ سال حبس در آمریکا مواجه است که او را سرزنش می کند در زمان انتشار ۲۵۰ هزار سند از ۵۰۰ هزار سند محرمانه که به فعالیت های ارتش آمریکا در عراق و افغانستان مربوط می شود، برخی منابع آن ها را به خطر انداخته است.

نیلز ملزر، گزارشگر سازمان ملل متحد درباره شکنجه هفته گذشته با ابراز نگرانی خود درباره سلامت آسانژ اعلام کرده بود اکنون جان او در خطر است.

پدر آسانژ گفت: روحیه او به نظر نمی رسد پایین آمده باشد، اما او بسیار لاغر شده است. بعد از یک ساعتی که با هم بودیم او سرزنده شد، اما وقتی که شما (خبرنگاران) رسیدید کاملا افسرده شد و سر او پایین بود.

شیپتون اعلام کرد محکوم کردن کسی که جنایات را فاش کرده، ناعادلانه است.

وی اعلام کرد: در همه کشور هایی که من می شناسم، در سوئد، در انگلیس، در استرالیا و در آمریکا پنهان کردن جنایات جرم است. آن ها نمی توانند شما را برای این که آن ها را محکوم کرده اید، به زندان بیندازند. این حقیقتا وقیحانه است.

جولین آسانژ، بنیان گذار پایگاه اینترنتی افشاگری ویکی لیکس، در زندان انگلیس مورد شکنجه های وحشتناک قرار می گیرد. (بیشتر بخوانید)

انتهای پیام/


نگرانی پدر آسانژ از خطر مرگ پسرش در زندان
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها