بازدید: 14

جدی‌تر شدن احتمال استقلال اسکاتلند/ هشدار جانسون و کوربین در مورد وعده‌های احزاب

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2150102
عرصه آشفته سیاست در انگلیس با نزدیک شدن زمان انتخابات زودهنگام پارلمانی در این کشور شاهد تحولات جدیدی است.
جدی تر شدن احتمال استقلال اسکاتلند/ هشدار جانسون و کوربین در مورد وعده های بلندپروازانه احزاببه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ عرصه آشفته سیاسی ماه های اخیر انگلیس با جدی شدن درخواست استقلال اسکاتلند وارد مرحله جدیدی شده است.

مهم ترین تحولات انگلیس در آستانه انتخابات زودهنگام ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) عبارتند از:

• راه اندازی کمپین استقلال توسط حزب ملی اسکاتلند

«اس ان پی»، حزب ملی اسکاتلند کمپین استقلال را برای فرار از تبعات برگزیت راه اندازی کرد.

رئیس پارلمانی حزب ملی اسکاتلند اعلام کرد این حزب مصمم است قانون برگزاری همه پرسی مجدد استقلال اسکاتلند را در مجلس تصویب کند.

وی افزود همه پرسی مذکور باید در سال ۲۰۲۰ برگزار شود تا اسکاتلند بتواند اتحادیه اروپا را از تمایلش به ماندن در این بلوک سیاسی و اقتصادی آگاه کرده و به عنوان عضو مستقل پذیرفته شود.

• دست کم ۷۰ هزار کودک انگلیسی پس از برگزیت باید انگلیس را ترک کنند

آمار ها از نامعلوم بودن سرنوشت اسکان حدود ۸۰۰ هزار نفر از جمله ۷۰ هزار کودک در انگلیس پس از خروج این کشور از اتحادیه اروپا حکایت دارند.

• واکنش احزاب کارگر و محافظه کار به وعده های انتخاباتی

احزاب مختلف انگلیس برای موفقیت در انتخابات پارلمانی زودهنگام تلاش دارند توجه افکار عمومی را از طریق ارائه وعده هایی جلب کنند.

۲ حزب عمده انگلیس یعنی «کارگر» به ریاست «جرمی کوربین» و «محافظه کار» به ریاست «بوریس جانسون» در مورد وعده های بلندپروازانه احزاب هشدار دادند.

انتخابات زودهنگام پارلمانی در انگلیس به درخواست بوریس جانسون و با هدف دستیابی به اکثریت در وست مینستر در ماه دسامبر برگزار می شود. کابینه اقلیت جانسون که براساس راهکار اعتماد و تامین تشکیل شده، در اخذ رای موافق پارلمان در مورد خروج از اتحادیه اروپا در ضرب الاجل ۳۱ اکتبر (۹ آبان) ناکام ماند.

انتهای پیام/

جدی‌تر شدن احتمال استقلال اسکاتلند/ هشدار جانسون و کوربین در مورد وعده‌های احزاب
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها