بازدید: 15

سرابی به نام فعالیت‌های پژوهشی/ ایده‌های دانش آموزان خریدار دارد؟

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2150100
میرزاده گفت: تعداد کمی از طرح‌های دانش آموزی در آموزش و پرورش اجرایی شده‌اند چراکه هیچ پیشتیبانی مالی از دانش آموزان نمی‌شود.

سرابی به نام فعالیت های پژوهشی/  ایده های دانش آموزان خریدار دارد؟رضا میرزاده پژوهشگر، حوزه آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه اولین مطلب مورد نیاز در مورد پژوهش های دانش آموزی و دانشجویی بحث نیازسنجی این پژوهش ها است، اظهار کرد: دانش آموزان در حوزه مختلف طرح های قابل قبول و کاربردی را ارائه می دهند، اما این طرح ها هرگز عملیاتی نمی شوند.

او ادامه داد: حمایت از طرح های دانش آموزی و پیش بینی بودجه برای اجرایی کردن این طرح ها، امری است که تا به حال به آن توجه نشده است.

میرزاده بیان کرد: تنها تعداد کمی از طرح های دانش آموزی که به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسند، در آموزش و پرورش اجرایی شده اند، چرا که بعد از تأیید طرح ها، هیچ گونه پیشتیبانی مالی از دانش آموزان نمی شود.

پاسخ به سوالات دانش آموزی را اینجا بخوانید

ارتباط بین صنعت و مدارس قطع است

پژوهشگر حوزه آموزش و پرورش با بیان اینکه سرگرم کردن دانش آموزان با طرح های پژوهش بی هدف، باعث دلسردی آن ها از تحقیق و پژوهش خواهد شد؛ افزود: هم اکنون ارتباط بین صنعت و مدارس قطع است.

او اظهار کرد: در هنرستان ها و برخی دبیرستان ها دانش آموزان با استعداد، طرح های بدیع و فوق العاده ای که حتی ثبت اختراع نیز می شوند به اجرا در می آورند، اما افسوس این طرح ها هرگز به تولید انبوه نمی رسند و هیچ ارگانی از آن ها حمایت نمی کند.

میرزاده با اشاره به اینکه مدیران مدارس درباره موضوع حمایت از طرح دانش آموزی، اختیاری از خود ندارند، گفت: این موضوعات باید در سطح کلان آموزش پرورش بررسی شوند.

پژوهشگر حوزه آموزش و پرورش در پایان گفت: در حال حاضر در نهاد آموزش و پرورش ۹۸ درصد از سهم بودجه، خرج پرسنل و کارمندان می شود و تنها دو درصد برای سایر مخارج می ماند که در آن هم حمایت طرح های آموزشی جایی ندارد.

انتهای پیام/


سرگذشت نافرجام پروژه های دانش آموزی

سرابی به نام فعالیت‌های پژوهشی/ ایده‌های دانش آموزان خریدار دارد؟
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها