بازدید: 17

خطیب جمعه تهران: برخی برای تصویب لوایح FATF دروغ می‌گویند

تأسف‌آور است که هنوز هم عده‌ای پیگیر تصویب لوایح مرتبط با FATF هستند و گاهی هم دروغ می‌گویند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش فارس، حجت الاسلام کاظم صدیقی در خطبه های نماز جمعه تهران، حضور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان را معنادار دانست و گفت: این حضور، نشانه عمق بصیرت مردم عزیز ما نسبت به خطری است که از ناحیه امریکا، بشریت و صلح و امنیت را تهدید می کند.

وی ادامه داد: امروز مسئولان ما وقتی جریان مصدق را می بینند باید درس بگیرند. برخی خیال می کنند اگر مرگ بر امریکا نگوییم، امریکا با ما کاری ندارد. مگر دولت ملّی برای نجات از انگلیس به امریکا پناه نبرد؟! ولی دیدید با چه وضعیتی مصدق را برکنار و تا آخر در یک روستایی محدود کردند و رژیمی منحوس و بی کفایت ر ا سر کار آوردند. رژیمی که همه چیز را به غارت برد. صدیقی در بخش دیگری از خطبه های نمازجمعه تهران، نامگذاری سال ۹۸ به رونق تولید و سپری شدن هشت ماه از این نامگذاری را مورد اشاره قرار داد و گفت: آنچه ما را با مشکلات مواجه کرده است، داشتن چشم امید به بیرون و منتظر آن ها بودن است. وی ادامه داد: تا مدتی در انتظار برجام نشستند و گفتند بدون برجام آب خوردن گیرمان نمی آید و آنچه نباید گفته می شد. کاری صورت ندادند تا برجام عملی بشود. بعد نتیجه برجام چه شد؟ مگر بنا نبود با برجام همه تحریم ها از بین برود؟! مگر طرفداران مذاکره نمی گفتند دیوار بی اعتمادی فرو ریخته است و در روز اجرای برجام، همه تحریم ها برداشته می شود؟! آیا یک تحریم برداشته شد؟ نه تن ها برداشته نشد، بلکه چندین تحریم اضافه شد، هم در زمان دولت قبلی امریکا که به امضای وزیر امور خارجه آن دل بسته بودند و هم در زمان این دولت. صدیقی با یادآوری تأکیدات مکرر رهبر انقلاب در جریان مذاکرات منتهی به برجام مبنی بر اینکه به امریکا اعتماد نکنید، گفت: منتظر بودند برجام امضا شود، بعد هم سه ماه سه ماه منتظر بودند که رئیس جمهور امریکا چه تصمیمی می گیرد، حالا هم در انتظار فرانسه هستند. مگر مؤمن، چندبار از یک سوراخ گزیده می شود؟

صدیقی با بیان اینکه انتظار می رود بیش از این مسئولان اقتصادی مردم را منتظر غربی ها نگذارند، گفت: این انتظار، ثبات را از بین می برد و بازرگانان و تولیدکنندگان نمی توانند به خوبی کار خود را انجام دهند.

صدیقی با بیان اینکه تأسف آورتر این است که هنوز هم عده ای پیگیر تصویب لوایح مرتبط با FATF هستند و گاهی هم دروغ می گویند، افزود: گفتند در جلسه سران قوا توافق شده است و آن را به بیت رهبر انقلاب مرتبط کردند که بعد هم تکذیب شد. آیا برجام کافی نبود که آقایان می خواهند مضیقه های بیشتری را به ملّت تحمیل کنند؟ امام جمعه موقت تهران خطاب به دولت گفت: بس کنید، به ملّت تکیه کنید، به وعده های الهی دل ببندید و جهادگرانه کمر ببندید و از مردم کمک بخواهید و جوانان عزیز را به کار بگیرید تا نیازی به اینطور ذلّت ها نداشته باشید.

خطیب جمعه تهران: برخی برای تصویب لوایح FATF دروغ می‌گویند
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها