بازدید: 15

انهدام پهپاد متجاوز با سامانه پدافند هوایی ارتش

بامداد روز گذشته یک فروند پهپاد متجاوز از سوی سامانه‌های بومی نیروی پدافند هوایی ارتش مستقر در منطقه عمومی ماهشهر تحت هدایت شبکه یکپارچه قرارگاه پدافند هوایی کشور منهدم شد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ ستاد علیرضا صباحی فرد، فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش تصریح کرد: این اقدام قاطع و شلیک موشک در واکنش به تجاوز یک فروند پهپاد متجاوز خارجی به حریم هوایی کشورمان بوده است و پهپاد متجاوز قبل از رسیدن به اماکن حساس با هوشیاری کامل شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور منهدم شد. امیر سرتیپ صباحی فرد تأکید کرد: ما بار ها اخطار داده ایم که شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور با آمادگی کامل، قاطعانه با هرگونه تجاوز به حریم هوایی کشور پاسخ خواهد داد.

پیشتر غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان گفته بود که لاشه این پهپاد در نیزار های اطراف ماهشهر پیدا شده است. وی خاطرنشان کرد: پهپاد یاد شده به طور قطع مربوط به کشور های خارجی است و نتایج بررسی های کارشناسان نیز پس از مشخص شدن در اختیار مردم قرار می گیرد. آنچه مشخص است این پهپاد بدون هماهنگی وارد فضای ماهشهر شده به همین دلیل پدافند شهرستان اقدام به ساقط کردن آن کرده است.

انهدام پهپاد متجاوز با سامانه پدافند هوایی ارتش
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها