بازدید: 14

اردوغان: ممکن است اعتراضات عراق به ایران گسترش پیدا کنند

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 2150065
رجب طیب اردوغان درباره اعتراضات عراق گفت: "بگذارید صریح بگویم، ما حدس‌هایی داریم که چه کسانی پشت این شورش‌ها در عراق هستند. ما همچنین حدس می‌زنیم که اینها ممکن است به ایران گسترش پیدا کنند."
آفتاب‌‌نیوز :

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با اشاره به اعتراضات عراق درباره کسانی که می خواهند "جهان اسلام را دچار تفرقه کنند" هشدار داد و گفت از نظر او احتمال دارد که اعتراضات عراق به ایران گسترش پیدا کند.

اردوغان، که در حاشیه سفرش به مجارستان در جمع خبرنگاران صحبت می کرد، از موضع ایران درباره حمله ترکیه به شمال سوریه نیز انتقاد کرد. او گفت موضع ایران درباره این عملیات ترکیه را "آزرده خاطر" کرده است.

اردوغان: ممکن است اعتراضات عراق به ایران گسترش پیدا کنند

رجب طیب اردوغان درباره اعتراضات عراق گفت: "بگذارید صریح بگویم، ما حدس هایی داریم که چه کسانی پشت این شورش ها در عراق هستند. ما همچنین حدس می زنیم که اینها ممکن است به ایران گسترش پیدا کنند."

او دلیل اعتراض ها و گسترش احتمالی آن به ایران را از نظر خود این چنین توضیح داد: "دستور کار این است که جهان اسلام دچار تفرقه شود و ما علیه همدیگر بایستیم. فکرش را بکنید: عراق مواضعی علیه ما گرفت. حتی ایران هم مواضعی منفی علیه ما گرفت."

خبرنگاری از رئیس جمهور ترکیه پرسید آیا مخالفت ایران با حمله ترکیه به شمال سوریه باعث "آزردگی خاطر" شده، که او در پاسخ گفت: "چه طور نشده باشد؟ تروریست ها مردم ما را شهید می کنند و بین سربازان و غیرنظامیان فرقی نمی گذارند. ما نمی توانیم بیکار بنشینیم."

اردوغان از حضور نظامی ترکیه در سوریه و عراق دفاع کرده و گفته فعالیت های نظامی ترکیه در این دو کشور ادامه خواهد داشت.

او با اشاره به اعتراضات عراق گفت ممکن است ترکیه به دشواری هایی بربخورد، اما "چه در سنجار و چه قندیل" به عملیات خود ادامه خواهد داد. اشاره اردوغان به کوهستان های عراق است که نیروهای حزب کارگران کردستان (پ ک ک) در آن حضور دارند.

ترکیه حزب کارگران کردستان را گروهی تروریستی می داند و با این توجیه که این گروه با نیروهای کرد در سوریه ارتباط داشته به مناطقی در شمال سوریه حمله کرد.


اردوغان: ممکن است اعتراضات عراق به ایران گسترش پیدا کنند
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها