بازدید: 16

سقوط ۷ دلاری قیمت جهانی طلا

قیمت طلا در پی خبر‌های مثبت از مذاکرات تجاری چین و امریکا به عنوان دو اقتصاد برتر دنیا بیش از ۷ دلار کاهش داشت و به قیمت ۱۴۸۳ دلار رسید، اگر قیمت طلا به کمتر از ۱۴۸۰ دلار در هر اونس برسد، پیش‌بینی می‌شود قیمت تا ۱۴۶۵ دلار در هر اونس ریزش کند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش «فارس»، اروز در بازار های جهانی قیمت هر اونس طلا با ۳ /۷ دلار کاهش نسبت به قیمت ۱۴۸۳ دلار رسید. قیمت طلا در کمترین زمان ۳/ ۱۴۸۰ دلار و در بیشترین زمان ۹/ ۱۴۹۲ دلار به فروش رفت.

قیمت این فلز گرانبها در مقایسه با یک ماه گذشته ۲۲ دلار کاهش داشت، اما نسبت به یک سال گذشته ۲۵۷ دلار با افزایش همراه شد.

در گروه سایر فلزات گرانبها هم، نقره با کاهش ۱۰ سنتی هر اونس به قیمت ۵/ ۱۷ دلار معامله شد. فلز پلاتینوم یک دلار کاهش داشت، اما فلز پالادیوم ۴ دلار با افزایش همراه شد. خبرگزاری رویترز نوشت: قیمت طلا در بازار های جهانی تحت تأثیر سیگنال های مثبت بهبود مذاکرات تجاری چین و امریکا کاهش یافت. زمانی که سرمایه گذاران خبر های مثبتی از بهبود اقتصاد می شنوند، سرمایه گذاری از سمت طلا منحرف می شود. سرمایه گذاران معمولاً فلز زرد را به عنوان یک منطقه امن سرمایه گذاری می دانند. وزیر بازرگانی چین ا اعلام کرد: «دو کشور چین و امریکا برای لغو تعرفه ها در فاز های مختلف به توافق رسیده اند.»

لاکمن تحلیل گر FXTM گفت: خبر بهبود روابط تجاری چین و امریکا هیجان انگیز است و تا حدود زیادی می تواند سرمایه گذاری روی دارایی های امن مانند طلا را کاهش دهد. بر اساس این گزارش طبق این توافق بسیار محتمل است امریکا تعرفه هایی را که قرار بود ۱۵ دسامبر روی کالا هایی نظیر موبایل، لپ تاپ، کامپیوتر و اسباب بازی به ارزش ۱۵۶ میلیارد دلار اعمال کند، لغو کند.

سقوط ۷ دلاری قیمت جهانی طلا
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها