بازدید: 7

مقام روس: اقدام برجامی ایران نقض منع گسترش تسلیحات هسته‌ای نیست

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2149758
معاون اداره عدم اشاعه و کنترل تسلیحات در وزارت خارجه روسیه اعلام کرد اقدام اخیر ایران به کاهش تعهداتش در چارچوب برجام، نقض نظام منع گسترش تسلیحات نیست.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اولگ روژکف، معاون اداره عدم اشاعه و کنترل تسلیحات در وزارت خارجه روسیه امروز جمعه اعلام کرد اقدام اخیر ایران به کاهش تعهداتش در چارچوب برجام و غنی سازی اورانیوم در تأسیسات فردو، نقض نظام منع گسترش تسلیحات نیست.

روژکف گفت: آنچه ایران انجام می دهد در چارچوب کاهش تعهداتش در قبال برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است. باید یادآوری کرد تعهدات ایران در این برنامه، بیشتر از حجم و دامنه تعهدات ایران در چارچوب توافقنامه منع گسترش تسلیحات هسته ای و توافقنامه تضمین های آژانس انرژی هسته ای و نیز پروتکل های داوطلبانه مندرج در این تضمین هاست.

وی افزود: همه کار هایی که ایران انجام می دهد تحت کنترل آژانس انرژی هسته ای است و بازرسان در تأسیساتی که فعالیت سانتریفوژ ها ازسرگرفته و گاز به آن ها تزریق خواهد شد، باقی خواهد ماند به همین سبب، همه چیز تحت کنترل است و می توان درباره آن اطمینان حاصل کرد.

انتهای پیام/


مقام روس: اقدام برجامی ایران نقض منع گسترش تسلیحات هسته‌ای نیست
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها