بازدید: 7

تغییر قیمت ارز یکی از عوامل تفاوت نرخ بلیت هواپیما/ سازمان هواپیمایی کشوری در تعیین نرخ بلیت موفق بوده است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2149668

نایب رئیس کمیسیون عمران گفت: سازمان هواپیمایی کشوری در حال تلاش برای کنترل قیمت هاست و تا حدودی در تعیین نرخ بلیت موفق بوده است.

ابوالفضل موسوی، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با یادآوری اینکه قیمت بلیت هواپیما های خارجی در دست ما نیست و ضوابط خود را دارد، اظهار کرد: پرواز های داخلی در دو حالت چارتری و ایرلاین وجود دارد که مورد اول را دفاتر هواپیمایی رسیدگی می کنند و در حالت دوم، به جای بلیت، درباره هواپیما اظهارنظر می شود.

او ادامه داد: برای کنترل بیشتر نرخ، باید درباره تعیین  قیمت هواپیما های چارتری مقاومت به عمل آید تا هواپیما را به صورت بلیتی ارائه کنند، اما در این صورت با خصوصی سازی تعارض ایجاد می شود.

موسوی درباره نوع دیگر تعیین نرخ بلیت گفت: بخشی از هزینه های خرید خارجی و تعمیرات هواپیما ها به ارز بستگی دارد که باید با تولید های داخلی تناسب داشته باشد، این نسبت بین ۳۵ تا ۶۰ درصد بوده و به هر ایرلاین اعلام می شود، نسبت یاد شده هنوز به یک عدد ثابت نرسیده است.

بیشتر بخوانید:  دولت باید جلوی پرواز های چارتری را بگیرد/ نرخ بلیت هواپیما باید بر اساس رقابتی تعیین شود

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر اینکه کمیسیون عمران درباره موضوع مذکور با سازمان هواپیمایی کشوری در حال گفت و گو است، ابراز امیدواری کرد: این مجموعه در حال تلاش برای کنترل قیمت هاست و سازمان هواپیمایی کشوری تا حدودی در تعیین نرخ بلیت موفق بوده است.

او تاکید کرد: آخرین جلسه کمیسیون عمران با سازمان هواپیمایی کشوری به قبل از برگزاری مراسم اربعین حسینی می رسد که قیمت ها در بازه زمانی ۱۰ روزه همان ایام کنترل شد؛ همچنین گزارش تخلفات کمتر به نمایندگان رسید.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در پایان اظهار کرد: در زمان ها و مناسبت های مختلف قیمت ها به بیشترین نرخ رسیده و کمی از کنترل خارج می شوند.

انتهای پیام/


تغییر قیمت ارز یکی از عوامل تفاوت نرخ بلیت هواپیما/ سازمان هواپیمایی کشوری در تعیین نرخ بلیت موفق بوده است
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها