بازدید: 11

ریزش کوه در ۳ مقطع/ تمام محور‌های مناطق زلزله زده باز است

منبع : سایت خبری پول نیوز کد خبر: 2149644
پول نیوز-رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: در پی زلزله اخیر ۳ مقطع با ریزش کوه همراه بود که بلافاصله با اعزام ۲ اکیپ راهداری محور پاکسازی شد و درحال حاضر تمام محور‌های استان آذربایجان شرقی باز است.

به گزارش پول نیوز؛ عبدالهاشم حسن نیا؛ در خصوص آخرین وضعیت راه های مناطق زلزله زده اظهار کرد: در پی زلزله اخیر در استان آذربایجان شرقی در محور بستان آباد- میانه و محور سرچم در ۳ مقطع ریزش کوه رخ داد که دو اکیپ کامل راهداری بلافاصله به منطقه اعزام شدند و نسبت به پاکسازی سطح جاده اقدام کردند و درحال حاضر محور به طور کامل باز است.

وی افزود: یک اکیپ راهداری کامل شامل ۱۰ دستگاه کامیون، یک دستگاه لودر، یک دستگاه گریدر، یک دستگاه بیل مکانیکی به همراه ۱۰ نیروی انسانی برای کمک به مردم زلزله زده روستای ورنکش اعزام شده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۰۰ دستگاه ماشین آلات راهداری از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان شرقی در اماده باش کامل به سر می برند.

حسن نیا با بیان اینکه با استان های همجوار هماهنگی های لازم انجام شده عنوان کرد: چنانچه نیاز به اعزام دستگاهی باشد این آمادگی وجود دارد که استان های همجوار برای اعزام ماشین آلات و تجهیزات اقدام کنند.

وی با اشاره به بازبودن تمام محور های استان برای تردد مردم و امداد رسانی اظهار کرد: ۳ اکیپ ارزیابی برای بازدید از پل ها و راه های ارتباط به مناطق زلزله زده اعزام شده که خوشبختانه هیچ گونه گزارشی مبنی بر خسارت زیرساختی گزارش داده نشده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در خصوص آخرین وضعیت جاده های روستایی بیان کرد: در جاده های روستایی تا به الان هیچ مشکلی از انسداد یا تخریب گزارش نشده است و تمام محور ها باز است.

گفتنی است زلزله ۵.۹ ریشتری ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه بامداد جمعه در استان آذربایجان شرقی در عمق هشت کیلومتری رخ داد که خسارات جانی و مالی در این استان به همراه داشت و در استان های آذربایجان غربی و زنجان و قزوین هم احساس شد.


ریزش کوه در ۳ مقطع/ تمام محور‌های مناطق زلزله زده باز است
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها