بازدید: 7

اخذ عوارض پسماند سالانه قانونی است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2148954
در #تهران_ما موضوع الزام شهروندان به پرداخت عوارض پسماند و نوسازی تا پایان سال را پیگیری کرد.

خبرنگار: کاظمی/اخذ عوارض پسماند به صورت سال به سال قانونی استبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از شهروندان با ارسال پیامک به بخش #تهران_ما باشگاه خبرنگاران جوان نسبت به اجبار شهرداری منطقه ۱۰ برای پرداخت قبوض عوارض نوسازی و پسماند تا آخر سال انتقاد کرده بود.

او در پیام خود مدعی شده بود که این کار غیرقانونی است و طبق قانون فقط هنگام نقل و انتقال ملک باید عوارض پرداخت شود.

بیشتر بخوانید: تسهیلات تشویقی به پرداخت کنندگان عوارض محیط زیستی

ابوالفضل رستمی رئیس اداره درآمد شهرداری منطقه ۱۰ تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با تأکید بر اینکه الزام شهروندان به پرداخت عوارض نوسازی و پسماند تا پایان هر سال اقدامی قانونی است، گفت: برای کسانی که در موعد مقرر عوارض خود را پرداخت نکنند، اخطار صادر می شود و کسی که به موقع پرداخت کرد دیگر جریمه ندارد.

رئیس اداره درآمد شهرداری منطقه ۱۰ تهران خاطرنشان کرد: برخی شهروندان فکر می کنند که قبوض عوارض پسماند تنها هنگام فروش باید پرداخت شود در حالی که اگر اینطور باشد خرج شهر تأمین نمی شود.

رستمی با بیان اینکه این هزینه ها عوارض پایدار است، ادامه داد: وقتی شهرداری هر سال فیش نوسازی ارسال می کند، تمام مالکان باید آن را پرداخت کنند، زیرا هزینه های شهر پایدار است و پول آن ها از همین فیش ها تأمین می شود.

او در پایان اظهار کرد: از آنجایی که جمع آوری پسماند هزینه دارد، شهرداری نمی تواند صبر کند تا یک مالک پس از ۲۰ سال سکونت اگر تصمیم به فروش ملک گرفت، هزینه آن را پرداخت کند و لذا طبق قانون سال به سال هزینه جمع آوری پسماند باید پرداخت شود.

انتهای پیام/

جمع آوری پسماند هزینه دارد

اخذ عوارض پسماند سالانه قانونی است
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها