بازدید: 5

خوشبینی درباره توافق چین و آمریکا بهای نفت را افزایش داد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2148948
بهای ‏‏نفت خام سبک و شیرین شاخص ‏‏نیویورک و ‏نفت ‏خام سبک ‏‏برنت دریای شمال در پایان معاملات بازار نیویورک، افزایش یافت.

خوشبینی درباره توافق چین و آمریکا بهای نفت را افزایش دادبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، بهای ‏هر بشکه نفت خام سبک ‏برنت دریای شمال برای تحویل در ماه ژانویه با ۵۵ سنت معادل ۹ صدم درصد افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری قبلی (چهارشنبه)، به ۶۲ دلار و ۲۹ سنت رسید.

بهای هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدییت‏ هم در پایان معاملات ‏بازار نفتی ‏نیویورک، ‏برای تحویل ‏در ماه دسامبر با ۸۰ سنت معادل یک و چهار دهم درصد افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به ۵۷ دلار و ۱۵ سنت رسید.

قیمت نفت در پایان معاملات روز چهارشنبه به علت اعلام افزایش میزان موجودی نفت خام ذخیره سازی شده در انبار های نفتی آمریکا به شدت کاهش یافته بود. اما در معاملات روز گذشته با توجه به اینکه خوشبینی درباره به نتیجه رسیدن مذاکرات و رایزنی های تجاری آمریکا و چین افزایش یافته بود قیمت ها افزایش یافت. میزان موجودی نفت خام ذخیره سازی شده در انبار های نفتی آمریکا در هفته گذشته ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه افزایش یافته بود.

چین روز گذشته اعلام کرد پکن و واشنگتن درباره برداشتن مرحله به مرحله مالیات و تعرفه های گمرکی بر کالا های وارداتی از کشور های همدیگر به توافق رسیده اند. اعلام این خبر برای سرمایه گذاران نفتی اطمینان بخش بود. زیرا آن ها روز گذشته تحت تاثیر خبری قرار گرفته بودند مبنی بر اینکه دیدار میان دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا و شی جین پینگ، همتای چینی او ممکن است به ماه دسامبر موکول شود.

انتهای پیام/


خوشبینی درباره توافق چین و آمریکا بهای نفت را افزایش داد
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها