بازدید: 19

قیمت سکه پنج شنبه ۱۶ آبان ۹۸/ قیمت جهانی طلا کاهش یافت

منبع : تابناک کد خبر: 2148692
بازار طلا و سکه تهران، در آخرین روز هفته تحت تاثیر نوسان کاهشی نرخ جهانی طلا، با افت بهای انواع سکه مواجه شد.
بازار طلا و سکه تهران، در آخرین روز هفته تحت تاثیر نوسان کاهشی نرخ جهانی طلا، با افت بهای انواع سکه مواجه شد.

به گزارش تابناک اقتصادی؛ در معاملات امروز پنحشنبه شانزدهم آبان ماه ۹۸؛ بر اساس اطلاعات اتحادیه طلا و سکه تهران، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با افت نرخ نسبت به روز سه شنبه، به قیمت ۳ میلیون و ۹۸۵ هزار تومان رسید.

هر قطعه سکه تمام طرح قدیم نیز ۳ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان ارزشگذاری شد.

هر نیم سکه بهار آزادی به رقم ۲ میلیون و ۹۰ هزار تومان و هر ربع سکه بهار آزادی نیز به رقم یک میلیون و ۲۹۰ هزار تومان رسیده است.

همچنین هر سکه یک گرمی در بازار امروز، ۸۱۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

هر گرم طلای ۱۸ عیار به رقم ۴۰۶ هزار تومان معامله شد و هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، به یک میلیون و ۷۶۲ هزار تومان رسید.

قیمت جهانی طلا کاهش یافت

امروز در بازار های جهانی قیمت هر اونس طلا با ۷.۳ دلار کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت ۱۴۸۳ دلار معامله شد. قیمت طلا امروز در کمترین زمان ۱۴۸۰.۳ دلار و در بیشترین زمان ۱۴۹۲.۹ دلار به فروش رفت.

قیمت این فلز گرانبها امروز در مقایسه با یک ماه گذشته ۲۲ دلار کاهش داشت، اما نسبت به یک سال گذشته ۲۵۷ دلار با افزایش همراه شد.

در گروه سایر فلزات گرانبها هم، نقره با کاهش ۱۰ سنتی هر اونس به قیمت ۱۷.۵ دلار معامله شد. فلز پلاتینوم یک دلار کاهش داشت، اما فلز پالادیوم ۴ دلار با افزایش همراه شد.

خبرگزاری رویترز نوشت: امروز قیمت طلا در بازار های جهانی تحت تاثیر سیگنال های مثبت بهبود مذاکرات تجاری چین و آمریکا کاهش یافت. زمانی که سرمایه گذاران خبر های مثبتی از بهبود اقتصاد می شنوند، سرمایه گذاری از سمت طلا منحرف می شود. سرمایه گذاران معمولا فلز زرد را به عنوان یک منطقه امن سرمایه گذاری می دانند.  

وزیر بازرگانی چین امروز اعلام کرد: «دو کشور چین و آمریکا برای لغو تعرفه ها در فاز های مختلف به توافق رسیده اند.» 

لاکمن تحلیل گر FXTM گفت: خبر بهبود روابط تجاری چین و آمریکا هیجان انگیز است و تا حدود زیادی می تواند سرمایه گذاری روی دارایی های امن مانند طلا را کاهش دهد.  

بر اساس این گزارش طبق این توافق بسیار محتمل است که آمریکا تعرفه هایی را که قرار بود ۱۵ دسامبر روی کالا هایی نظیر موبایل، لپ تاپ، کامپیوتر و اسباب بازی به ارزش ۱۵۶ میلیارد دلار اعمال کند را لغو کند.

تعرفه های متقابلی که طی ۱۶ ماه گذشته بین دو کشور چین و آمریکا رد و بدل شده، اقتصاد دو کشور را تضعیف کرده و نگرانی هایی را در باره کاهش رشد اقتصاد جهانی ایجاد کرده است، به طوری که این نگرانی ها قیمت طلای جهانی را که از نظر سرمایه گذاران منطقه امن سرمایه گذاری محسوب می شود را ۱۶ درصد تنها در سال جاری افزایش داده است.

واندانا بارتی، تحلیل گر کالا های اساسی گفت: در صورتی که گفتگو های تجاری به سمت مثبت تری پیش برود، قیمت فلز زرد کاهش بیشتری خواهد داشت. اگر قیمت به کمتر از ۱۴۸۰ دلار در هر اونس برسد، قیمت تا ۱۴۶۵ دلار در هر اونس نیز پایین خواهد رفت.

قیمت سکه پنج شنبه ۱۶ آبان ۹۸/ قیمت جهانی طلا کاهش یافت
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها