بازدید: 64

مدیران 2 کانال تلگرامی بازداشت شدند +اسامی کانال‌ها

منبع : صراط نیوز کد خبر: 214834
صراط: با تلاش پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گلستان مدیران کانال تلگرامی «GORGAN ـ MAJAZI» در شهرستان گرگان دستگیر شدند.

به گزارش فارس، از حدود یک سال گذشته کانالی در شبکه اجتماعی تلگرام با نام GORGANـ Majazi تشکیل شد که این کانال تلگرامی توسط چند مدیر اداره می‌شد که حوزه فعالیت آنها در محدوده شهرهای استان گلستان به ویژه گرگان مرکز این استان بوده است.

بر اساس مستندات موجود، مدیران این کانال تلگرامی موفق شدند در زمان فعالیت خود بیش از یک هزار کاربر را به عضویت کانال خود در آورند و با این عضوگیری، فعالیت خود در فضای مجازی را با روش‌های مختلف به فضای واقعی بکشانند.

مدیران این کانال تلگرامی با انتشار تصویر غیراخلاقی سعی در جذب مخاطبان خود که بیشتر دختران و پسران جوان و کم سن و سال و بیشتر دانش‌آموز بوده را داشته‌اند که در ادامه روند فعالیت خود، با انجام مصاحبه‌ها و تهیه و انتشار گزارشات صوتی و در برخی از مواقع انتشار تصاویر، این اقدامات را به فضای واقعی کشاندند.

مدیران این کانال طی چند ماه گذشته با ترغیب و تشویش و دعوت افراد در مکان‌های مختلف شهرستان گرگان اقدام به برگزاری مراسماتی تحت عنوان چالش، چالش مانکن و برنامه‌های مشابه می‌کرده که با تهیه فیلم و تصویر از این برنامه‌ها، در مطالب منتشر شده در این کانال مدعی شدند که قصد ارسال تصاویر برای شبکه‌های ماهواره‌ای را نیز دارند.

نفوذ مطالب این کانال تا سطح مدارس و بین دانش‌آموزان به ویژه دانش‌آموزان دختر پیش رفت که این امر به طور قطع ضربات سنگینی را به آینده زندگی دختران و پسران استان گلستان و بنیان خانواده در این استان وارد می‌کرد.

در این راستا پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گلستان پس از شناسایی مدیران کانال تلگرامی و جمع‌آوری مستندات لازم، با هماهنگی مرجع قضایی دو نفر از مدیران اصلی این کانال را شناسایی و دستگیر کرد.

وحید صاحبکاران سرپرست پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان در خصوص جزئیات این پرونده اظهار کرد: طی رصد صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتای استان گلستان دو نفر از اعضای این کانال شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی دستگیر شدند.

وی اضافه کرد: انتشار فراخوان مبنی بر برگزاری چالش مانکن برای خانم‌های بدحجاب و تحریک کاربران نوجوان و جوان برای تهیه فیلم و درج آن در کانال بخشی از فعالیت‌های مدیران این کانال به شمار می‌رود.

سرپرست پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گلستان انتشار تصاویر مستهجن و مبتذل، فحاشی و توهین به برخی از شهروندان، جهت‌دهی افکار مخاطبان برای انجام اعمال خارج از عرف و هنجارشکنی اجتماعی از دیگر جرائم مدیران این کانال محسوب می‌شود.

صاحبکاران با اشاره به اشراف اطلاعاتی کارشناسان پلیس فتا استان گلستان تصریح کرد: با کاربرانی که در فضای مجازی اقدام به هنجارشکنی کنند و اعمال خارج از عرف را انجام دهند برابر قانون برخورد خواهد شد.

گفتنی است، متهمان دو پسر محصل بوده، انگیزه خود را ایجاد تنوع و سرگرمی اعلام کردند و با ابراز ندامت و پشیمانی اظهار کرد که از قانون جرائم رایانه‌ای و مجرمانه بودن این امر اطلاعی نداشته است.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر این کانال توسط پلیس فتا استان گلستان مسدود شده است.

مدیران 2 کانال تلگرامی بازداشت شدند +اسامی کانال‌ها
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها