بازدید: 5

مدیرکل موقت آژانس گزارشی شفاهی درباره ایران ارائه کرد

منبع : انتخاب کد خبر: 2148210
سخنگوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت مدیرکل موقت آژانس در جلسه امروز (پنجشنبه) شورای حکام این نهاد گزارشی شفاهی درباره موضوعات پادمانی ایران ارائه کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نورمن لارنس خبرنگار وال استریت ژورنال در صفحه شخصی خود در توئیتر به نقل از سخنگوی آژانس نوشت: کورنل فروتا مدیرکل موقت آژاس امروز درباره موضوعات پادمانی در ایران گزارشی شفاهی به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه کرد.
وی افزود: مدیرکل موقت، آژانس را از تلاش های جاری برای روشن شدن سوالات مرتبط با کامل بودن اظهارات پادمانی ایران مطلع کرد. او گفت که ایران باید همکاری کامل و به موقعی با آژانس داشته باشد و فورا به سوالات آژانس برای حل این مساله پاسخ دهد. او همچنین تاکید کرد که آژانس آماده است با ایران برای حل هر چه سریع تر این مساله همکاری کند.
آژانس تاکنون در ۱۶ گزارشی که بعد از اجرای برجام ارائه کرده، پایندی ایران به این توافق را تایید کرده است. این در حالی است که آمریکا به طور یکجانبه از آن خارج شده و اروپایی ها نیز به تعهدات اقتصادی خود طبق برجام عمل نکرده اند.
ایران در واکنش به بی عملی اروپایی ها تاکنون چهار گام برای کاهش تعهدات خود در برجام برداشته است. ایران همواره تاکید کرده است که در صورت عمل اروپایی ها به تعهداتشان این گام ها برگشت پذیر است.


مدیرکل موقت آژانس گزارشی شفاهی درباره ایران ارائه کرد
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها