بازدید: 8

تغییر دکوراسیون داخلی خانه‌ها در دوره‌های مختلف طی ۶۰۰ سال

منبع : برترین ها کد خبر: 2145854
اتاق نشیمن مهم‌ترین بخش هر خانه‌ای است. همه ما دوست داریم اتاق نشیمنی زیبا و راحت داشته باشیم و به بهترین شکل طراحی شده باشد. ساعت‌ها وقت می‌گذاریم تا بهترین طراحی را برای اتاق نشیمن داشته باشیم و از بهترین وسایل منزل، دکوراسیون و طراحی‌ها استفاده می‌کنیم تا به چشم بیاید، چون یک جور‌هایی نماد و سمبل خانه و شخصیت ما است.

وب سایت یک پزشک - میثاق محمدی زاده: اتاق نشیمن مهم ترین بخش هر خانه ای است. همه ما دوست داریم اتاق نشیمنی زیبا و راحت داشته باشیم و به بهترین شکل طراحی شده باشد.

ساعت ها وقت می گذاریم تا بهترین طراحی را برای اتاق نشیمن داشته باشیم و از بهترین وسایل منزل، دکوراسیون و طراحی ها استفاده می کنیم تا به چشم بیاید، چون یک جور هایی نماد و سمبل خانه و شخصیت ما است.

شاید تاریخچه طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن و هنر داخلی خانه به مصر باستان برسد. از آن زمان تا کنون طراحی داخلی اتاق نشیمن به مرور تغییر یافته و تکامل پیدا کرده است.

در هر دوره ای از تاریخ شاهد یک سبک معماری و طراحی داخلی بودیم؛ به گونه ای که می توان آثار و نشانه هایی از آن سبک را در اتاق نشیمن مشاهده کرد. مبل ها، لوسترها، نوع نورپردازی، طرح وسایل و دیوار ها همه نشان می دهند در چه دوره ای زندگی کردید و سبک غالب در طراحی و دکوراسیون خانه چگونه بوده است.

طراحان HomeAdvisor اقدام به بازسازی ۱۲ هنر داخلی و دکوراسیون اتاق نشیمن در دوره های مختلف کردند و بعد با عکس برداری از آن ها؛ خواستند نشان بدهند طی ۶۰۰ سال طراحی داخلی خانه ها چه تغییراتی در اروپا داشته است.

از شما دعوت می کنیم این ۱۲ عکس و طراحی را مشاهده و خودتان با هم مقایسه کنید:

رنسانس (۱۴۰۰ تا ۱۶۰۰)

شکوه هنور و معماری اروپا در این دوره بوده است. در عصر رنسانس با الهام گیری از برخی هنر های آسیایی، به تزئینات داخلی اهمیت بیشتری داده شده و تقارن هندسی اهمیت بالایی داشته است. کابینت ها به شکل کاخ ها بودند و ستون های درون خانه نمایی از ساختمان به خود می گرفتند. در این طرح، به وضوح برخی از هنر های ترکی مشاهده می شود.

۱۲ عکس از تغییر دکوراسیون داخلی خانه ها در دوره های مختلف طی ۶۰۰ سال

باروک (۱۵۹۰ تا ۱۷۲۵)

در این دوره شاهد اهمیت دادن به وسایل داخلی خانه و پر زرق و برق دار بودن شان بودیم. مبل های چوبی سلطنتی، میز هایی از سنگ مرمر و برخی وسایل ساخته شده با عاج محبوبیت بیشتری داشتند. در این دوره، کلیسا های کاتالیک سعی می کردند مردم را به تجمل گرایی در خانه ها تشویق کنند.

۱۲ عکس از تغییر دکوراسیون داخلی خانه ها در دوره های مختلف طی ۶۰۰ سال

روکوکو (۱۷۰۰)

با پایان یافتن دوره باروک، دوره روکوکو در دوران سلطنت لوئیز پانزدهم آغاز شده و سه دهه طول کشید. این سبک ساده تر از دوره باروک بود و دیگر خبری از وسایل تزئینی آن چنانی در خانه ها دیده نمی شد. طراحی ها آزادتر، خلوت تر و صمیمی تر بودند و ظاهر وسایل بیشتر اهمیت داشت.

۱۲ عکس از تغییر دکوراسیون داخلی خانه ها در دوره های مختلف طی ۶۰۰ سال

نئوکلاسیک (۱۷۸۰ تا ۱۸۸۰)

اواخر دوره گرجستانی ها، سبک جدیدی در معماری و طراحی داخلی خانه به وجود آمد. این سبک معماری بیشتر به معماری یونانی و رومی نزدیک بود تا سبک معماری باروک و روکوکو. سعی می کردند کمی طراحی ها فانتزی، جذاب تر، بامزه تر و عاری از نماد های سلطنتی یا پر زرق و برق دار باشند.

۱۲ عکس از تغییر دکوراسیون داخلی خانه ها در دوره های مختلف طی ۶۰۰ سال

هنر و پیشه (۱۸۶۰ تا ۱۹۱۰)

جنبش هنز و پیشه از کشور انگلیس برخاسته و پاسخی به عصر بی خلاقیت و بی عدالت اقتصادی صنعتی بود. ارتباط با طبیعت، کیفیت مواد، سادگی و زیباشناسی از عناصر این دوره بودند. شاهکار های هنری و صنایع دستی جامعه به درون خانه ها و به ویژه خانه های امریکایی رسوخ کرده و مردم دوست داشتند آثار هنری در اتاق نشیمن خود داشته باشند.

۱۲ عکس از تغییر دکوراسیون داخلی خانه ها در دوره های مختلف طی ۶۰۰ سال

هنر نو (۱۸۹۰ تا ۱۹۲۰)

وارد قرن جدیدی شده بودیم و طراحان صنعتی ترجیح می دادند تکنیک های تازه تری در طراحی وسایل خانه و راحتی استفاده کنند. طرح هایی که البته غالبا سخت پیاده سازی شده و گران قیمت بودند، ولی ظاهر خانه ها را دگرگون کردند. مبلمان ها و لوازم جانبی بسیار مدرن شده و طرح هایی غریب داشتند که برخی نشات گرفته از هنر ژاپنی بودند.

۱۲ عکس از تغییر دکوراسیون داخلی خانه ها در دوره های مختلف طی ۶۰۰ سال

هنر دکو (۱۹۲۰ تا دهه ۱۹۶۰)

دوباره شاهد ظهور طراحی های تجملاتی، پر زرق و برق دار و ترکیب نماد های باستانی با طبیعت بودیم. در این دوره از چوب های لاکچری و گران قیمت، شیشه های کار شده، استیل ضد زنگ، آلومینیوم، جواهرات و چرم در طراحی دکوراسیون خانه ها استفاده می شد. طراحی ها جسورانه تر و رنگ ها شادتر بودند. نورپردازی ها بیشتر و اتاق های نشیمن روشن تر بودند.

۱۲ عکس از تغییر دکوراسیون داخلی خانه ها در دوره های مختلف طی ۶۰۰ سال

مدرنیسم (۱۸۸۰ تا ۱۹۴۰)

همانند دوره هنر و صنایع دستی، در دوره مدرنیسم نیز برای طراحی و استفاده از هر وسیله ای یک فلسفه وجود داشت. غالبا طرح ها و وسایلی استفاده می شد که برای زندگی ضروری و بهتر بود. از جدیدترین و مدرن ترین مواد، طراحی ها و فناوری ها استفاده شده و سعی می کردند مقرون به صرفه، کاربردی و زیبا باشند.

۱۲ عکس از تغییر دکوراسیون داخلی خانه ها در دوره های مختلف طی ۶۰۰ سال

باوهاوس (۱۹۱۹ تا ۱۹۳۴)

باوهاوس یک مدرسه عالی هنر و معماری در آلمان بود که بیش از سه دهه سعی کرد هنرمندانی جدید پرورش دهد. دولت نازی این مدرسه را در سال ۱۹۳۳ تعطیل کرد. هنرمندان این مدرسه بیشتر به طرح های رادیکال مدرنیسم گرایش داشتند و ترکیب طراحی و فن را می پذیرفتند.

۱۲ عکس از تغییر دکوراسیون داخلی خانه ها در دوره های مختلف طی ۶۰۰ سال

مدرن اواسط قرن (۱۹۳۰ تا کنون)

این سبک طراحی داخلی بعد از جنگ جهانی دوم رواج یافت و خواستگاه آن در میان حومه شهر ها و روستائیان بود. این سبک روی رنگ، سادگی، کارایی به جای تزئینی بودن، وسایل چند منظوره و زیباشنایی تاکید دارد. فضا های خالی در این طراحی ها بیشتر دیده می شود و عناصر طبیعی مانند انواع چوب ها، حصیر ها و بامبو ها استفاده می شد.

۱۲ عکس از تغییر دکوراسیون داخلی خانه ها در دوره های مختلف طی ۶۰۰ سال

پست مدرن (۱۹۷۸ تا کنون)

سبکی که تقریبا از سال ۱۹۸۰ در اروپا و امریکا رواج یافت و بیشتر متاثر از آثار هنری و هنرمندان سورئالیست این دوره است. در این سبک طراحی و معماری، عناصر طراحی سبک مدرنیسم به تمسخر گرفته شده و بیشتر سراغ طراحی هایی فانتزی، شوخ طبع، بی نظم و نامرتب رفتند.

۱۲ عکس از تغییر دکوراسیون داخلی خانه ها در دوره های مختلف طی ۶۰۰ سال

امروزی (دهه ۱۹۸۰ تا کنون)

تلفیقی از سبک مدرنیسم با فناوری ها و دیدگاه های امروزی است. در دهه ۲۰۱۰ بیشتر سراغ این سبک طراحی داخلی رفتند و در آن لایه هایی از سبک های دیگر مانند باوهاوس دیده می شود. دیوار ها و پنجره های لخت بدون پرده، طراحی مینیمالیستی، برش ها و خطوطی که امروزی هستند در این سبک نمود زیادی دارند.

۱۲ عکس از تغییر دکوراسیون داخلی خانه ها در دوره های مختلف طی ۶۰۰ سال

راستی شما دوست داشتید اتاق نشیمن خانه شما شبیه به کدام سبک و دوره باشد؟ به نظر شما کدام طراحی زیباتر و برای یک دورهمی خانوادگی در آخر شب مناسب تر است؟


تغییر دکوراسیون داخلی خانه‌ها در دوره‌های مختلف طی ۶۰۰ سال
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11
 • تغییر دکوراسیون داخلی خانه‌ها در دوره‌های مختلف طی ۶۰۰ سال


  اتاق نشیمن مهم‌ترین بخش هر خانه‌ای است. همه ما دوست داریم اتاق نشیمنی زیبا و راحت داشته باشیم و به بهترین شکل طراحی شده باشد. ساعت‌ها وقت می‌گذاریم تا بهترین طراحی را برای اتاق نشیمن داشته باشیم و از بهترین وسایل منزل، دکوراسیون و طراحی‌ها استفاده می
 • بهترین رنگ ها برای دکوراسیون داخلی خانه


  آشنایی با تاثیر رنگ‌ ها و استفاده از آن‌ از اصلی‌ترین نکات دکوراسیون داخلی خانه است. چه رنگی برای دکوراسیون داخلی خانه من مناسب است؟
 • آشنایی با سبک‌های دکوراسیون داخلی؛ خانه شما کدام است؟


  یکی از مراحل اولیه آشنایی با اصول دکوراسیون داخلی، شناخت سبک‌های دکوراسیون است. منظور از سبک دکوراسیون، منبع الهام و معنای مشترکی است که در عناصر طراحی وجود دارد و به آن هویت می‌دهد. در این مقاله مهم‌ترین سبک‌های دکوراسیون را که در طراحی داخلی و دکور
 • دکوراسیون داخلی کلاسیک، خانه‌ای لوکس در دروس تهران!


  دکوراسیون کلاسیک همان سبک سنتی غربی است که قدری رنگ و روی معاصر به خود گرفته است. این سبک دکوراسیونی در حال حاضر در ایران نیز طرفداران زیادی دارد.
 • دکوراسیون داخلی امروزی، ۷ نکته چیدمان خانه به سبک معاصر


  هنر معاصر، بیانگر شخصیت و فردیت جوامع و بازتاب‌ دهنده آن در چشم و ذهن ماست. هر یک از این آثار می‌ تواند پنجره‌ ای بر دنیایی جدید به رویمان ، ولی اغلب شوقی برای تزئین محیط‌ های کاری یا زندگی خود با آثار هنری معاصر نداریم؛ زیرا برای دیدن و درک عمیق یک
 • ایده هایی برای زیباتر کردن دکوراسیون داخلی خانه


  انسان ها نیاز به زندگی در فضایی دارند که از آن لذت می‌برند. دستیابی به یک دکوراسیون داخلی مطلوب بسیار ساده و در دسترس است. فقط باید کمی خلاقیت به خرج دهید!
 • ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه برای فصول مختلف


  با تغییر فصل‌ها، طبیعت حال و هوایش عوض شده و لباس تازه بر تن می‌کند. این اتفاق برای دکوراسیون منزل شما و قلب آن یعنی آشپزخانه نیز می‌تواند رخ بدهد.
 • خط و نشان وزارت کار برای مدیران دستگاه‌های مختلف/ حق خرید خودرو جدید و تغییر دکوراسیون اتاق کار ممنوع شد


  معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال مدیری حق ندارد دکوراسیون اتاق خود را عوض کند و یا ماشین جدید بخرد.
 • دکوراسیون روشن برای خانه‌های نقلی؛ خانه مدرن نسیم و محمد


  در چیدمان خانه‌های نقلی و آپارتمانی امروزی باید نکات مهمی را در نظر گرفت. به دلیل محدودیت فضایی نمی‌توان از هر رنگ و هر سبک یا اندازه‌ای از وسایل استفاده کرد و بهتر است برای خرید هر گونه وسایل قبل از هر اقدامی فضای داخلی منزل را در نظر گرفت.
 • دکوراسیون مینیمال؛ خانه مجردی مقداد به نام «خانه دوست»


  در این مطلب می‌خواهیم دکوراسیون مدرن و مینیمال خانه مقداد نورالهی در تهران را معرفی کنیم که دکوراسیون آرام و سفید خود را با نام خانه دوست توصیف می‌کند.
 • دکوراسیون خانه عروس؛ خانه گرم و مدرن مهتاب در اندیشه!


  دکوراسیون خانه‌هایی که در یک دوره زمانی انجام شده اند، اگر با توجه به نیاز‌های روز و البته وسایل به روز انجام شده باشند، ردی از مدرنیته را در خود به جای می‌گذارند.
 • خانه مجردیِ شیک؛ دکوراسیون خانه آیدین واقعاً زیباست!


  سیاری از افراد ترجیح می‌دهند سادگی و خلوت بودن در فضای داخلی منزلشان حرف اول را بزند. آن‌ها از تزیینات اضافی و اکسسوری‌هایی که شاید تنها باعث شلوغ شدن و هرج و مرج در خانه می‌شوند، جلوگیری می‌کنند. در این مطلب، دکوراسیون خانه آیدین در تهران را به شما
 • طراحی گلدان‌های مختلف برای دکوراسیون فضا‌ی باز


  طراحی گلدان ها و باغچه ها برای فضاهای خارجی می تواند روش بسیار خوبی برای زیباتر کردن دکوراسیون محیط های بیرونی باشد، که باعث تغییر ظاهر این فضاها می شود. در واقع قصد اصلی ما طراحی محلی برای نشستن و استفاده از محیط بیرون از منزل، بدون از بین بردن فضای
 • ۲۴ سبک مهم دکوراسیون داخلی


  دکوراسیون داخلی سبک ایران دارای ویژگی هایی است که از ارزشی ویژه برخوردار است. ویژگی هایی چون طراحی مناسب، محاسبات دقیق، فرم درست پوشش، رعایت مسائل فنی و علمی در ساختمان، ایوان های رفیع، ستون های بلند و بالاخره تزئینات گوناگون که هریک در عین سادگی معر
 • دکوراسیون داخلی آرام بخش با این رنگ‌ها


  اگر رنگ دیوارها تند و تیره و براق باشد هیچ آرامشی از آن فضا نمی گیرید و سطح استرس تان هم کم نمی شود اما اشتباه نکنید قرار نیست با رنگ کسل کننده سفید فضای آرام بخشی برای خانه ایجاد کنیم. رنگ های زیادی هستند که می توانیم به این منظور در خانه به کار ببر

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها