بازدید: 2

محاصره قطر همچنان ادامه دارد/شورای همکاری خلیج فارس نقش خود را از دست داده است

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2143900
امیر قطر طی اظهاراتی ضمن انتقاد از شورای همکاری خلیج فارس می‌گوید که محاصره ظالمانه و غیرقانونی قطر از سوی کشورهای عربی با وجود ادعا‌های این کشورها همچنان ادامه دارد.

انتقاد امیر قطر از شورای همکاری خلیج فارسبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» می‎گوید که "محاصره ظالمانه و غیرقانونی قطر با وجود تمامی ادعا ها همچنان ادامه دارد."

عربستان، بحرین، امارات متحده عربی، مصر و چند کشور عربی دیگر از پنجم ژوئن سال ۲۰۱۷ قطر را به اتهام حمایت از تروریسم و داشتن روابط گسترده با ایران تحریم و روابط خود را قطع کرده و عملا در محاصره اقتصادی، سیاسی و جغرافیایی قرار دادند.

با وجود تلاش های برخی کشور ها برای میانجیگری میان دوحه و ریاض، این بحران دیپلماتیک هنوز حل نشده است.

امیر قطر روز سه شنبه طی سخنانی در افتتاحیه مجلس قطر همچنین ضمن انتقاد از شورای همکاری خلیج فارس، اظهار داشت که این نهاد نتوانسته نقش خود را در حل مسائل ایفا کند.

شیخ تمیم بن حمد در بخش دیگری گفت که "موضع قطر درباره موضوع سوریه همچنان ثابت بوده و به گونه ای که بر پایه حفظ تمامیت و حاکمیت این کشور است."

وی همچنین خواستار حل سیاسی بحران یمن شده و گفته "این کار باید بدون دخالت خارجی انجام شود."

امیر قطر در این سخنرانی اظهار داشت که "منطقه خلیج فارس شاهد حوادث سریع و خطیری است و باید گزینه گفت وگو به عنوان راه حل مشکلات استفاده شود."

انتهای پیام/


محاصره قطر همچنان ادامه دارد/شورای همکاری خلیج فارس نقش خود را از دست داده است
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها