بازدید: 3

۱۳ آبان از روز‌های تاریخ ساز در نیم قرن گذشته تاریخ ایران است/ دولت کنونی آمریکا از ضعیف‌ترین دولت‌های تاریخ سیاسی این کشور است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2141772

ابوترابی فرد با بیان اینکه ١٣ آبان یکی از روز های تاریخ ساز در نیم قرن گذشته تاریخ ایران اسلامی است، گفت: تبعید حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی در این روز به ترکیه آغاز شکوفایی و تحول در جریان انقلاب اسلامی بود.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران در گفت وگو با خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به مراسم ١٣ آبان روز استکبار ستیزی اظهار کرد: این روز یکی از روز های تاریخ ساز در نیم قرن گذشته تاریخ ایران اسلامی است. تبعید حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی در این روز به ترکیه آغاز شکوفایی و تحول در جریان انقلاب اسلامی و فراهم آوردن بستر ایفای نقش ملت ایران در دفاع از آرمان های امام(ره) بود.

او ادامه داد: کشتار دانشجویان به دست رژیم ستمشاهی در ١٣ آبان ۵٧ مبدأ تحول در روند پرشتاب انقلاب ملت ایران و حضور گسترده آنها در دفاع از آرمان های انقلاب و رویارویی با رژیم ستمشاهی است.

اگر واقعه تاریخی ١٣ آبان ۵٨ رخ نمی داد، انقلاب با عظمت کنونی در عرصه معادلات جهانی شناخته نمی شد

ابوترابی فرد درباره شکست های پی در پی این روز های آمریکا اظهار کرد: ١٣ آبان ۵٨ به مبدأ رویارویی شفاف انقلاب اسلامی با استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و فراهم آوردن بستر حرکت امن اسلام برای دفاع از منافع مشروع خویش در برابر آمریکا تبدیل شد.

او ادامه داد: اگر واقعه تاریخی ١٣ آبان ۵٨ و تسخیر لانه جاسوسی رخ نمی داد، انقلاب با هیبت و عظمت کنونی در عرصه معادلات جهانی شناخته نمی شد. از طرفی هم ملت های مسلمان منطقه و همچنین ملت ایران با ضعف های جدی رژیم آمریکا و نظام سلطه در رویارویی با عزم و اراده ملت ها آشنا نمی شدند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به سایر ابعاد این موضوع تصریح کرد: در طول چهار دهه گذشته و در تمام عرصه هایی که نظام اسلامی رو در روی آمریکا قرار گرفته، ملت ایران بدون استثنا پیروز شده و به عقب نشینی آمریکا از یکی از سنگر های کلیدی خود منجر شده است. این موضع به خوبی در دوران دفاع مقدس، تحریم های آمریکا علیه ملت ایران، پیروزی های جبهه مقاومت نیز به همین شکل بود.

ملت بزرگ ایران پرچمدار و پیشتاز دفاع از منافع خویش است

او ادامه داد: در طول سال های اخیر در هر صحنه ای که ملت های منطقه در برابر آمریکا قرار گرفته اند پیروز شده اند، امروز هم ملت یمن در مسیر مجاهدت و به دست آوردن پیروزی های بزرگ قرار دارد. ملت بزرگ ایران هم در فراز و نشیب های نیم قرن گذشته پیروزی های بزرگی را به دست آورده و توانسته از منافع خود با اقتدار دفاع کند.

نماینده اسبق مجلس درباره افول آمریکا اظهار کرد: دولت کنونی آمریکا یکی از ضعیف ترین دولت های تاریخ سیاسی این کشور است. امروز در موضع تقابل با جامعه جهانی قرار دارد، البته ملت بزرگ ایران هم در این عرصه پرچمدار و پیشتاز دفاع از منافع خویش است.

امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: ملت بزرگ ایران در این دوران هم با پیروزی های بزرگ مسیر عزت و اقتدار را با موفقیت طی خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

۱۳ آبان از روز‌های تاریخ ساز در نیم قرن گذشته تاریخ ایران است/ دولت کنونی آمریکا از ضعیف‌ترین دولت‌های تاریخ سیاسی این کشور است
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها