بازدید: 6

۴۳ نهاد در شهرداری تهران از لحاظ قانونی مشکل دارند/ هدف از اجرای طرح کنترل آلودگی هوا خیر است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2139547

هاشمی رفسنجانی مصوبات یکصد و هفتاد و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران را تشریح کرد.

۴۳ نهاد در شهرداری تهران از لحاظ قانونی مشکل دارند/ هدف از اجرای طرح کنترل آلودگی هوا خیر است.به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران پس از یکصد و هفتاد و سومین جلسه علنی شورای شهر ضمن تشریح مصوبات امروز صحن شورا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بعد از تعطیلات انتهایی ماه صفر جلسه شورای شهر تهران تشکیل شد که در ابتدا سه نفر از اعضای شورای شهر تهران به شهرداری تهران تذکر دادند.

رئیس شورای شهر تهران افزود: اولین دستوری که در صحن شورا بررسی شد، طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه دستورالعمل طراحی توده ساختمان های پهنه سکونت بر اساس پاکت حجمی بود و موضوع دیگری که بررسی شد طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه درباره عرضه سهام شرکت ها، سازمان ها و موسسات تابعه در بازار سرمایه بود که بیشترین زمان صحن شورا را به خود اختصاص داد.

هاشمی ادامه داد: اعضای شورای شهر تهران در بررسی این لایحه پیشنهاد هایی را داشتند که این پیشنهاد ها مطرح و در نهایت یک تبصره به این طرح اضافه شد.

وی با اشاره به اساسنامه تیپ شهرداری گفت: اساسنامه تیپ شهرداری تهران پیش تر در شورا به تصویب رسید و پس از تأیید در هیئت تطبیق فرمانداری پیشنهاد هایی مطرح شده بود که ما آن را اصلاح کردیم، زیرا اساسنامه تمام شرکت ها و موسسات باید زیر نظر وزارت کشور باشد.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که در حال حاضر شهرداری تهران دارای چند شرکت است، بیان کرد: ما در شهرداری تهران نزدیک به ۴۳ سازمان و موسسه داریم که از لحاظ قانون برخی ایراد ها به آن وارد است، زیرا در تعدادی از آن ها ما حتی اساسنامه ای را نمی بینیم که به تصویب شورا رسیده باشد.

بیشتر بخوانید: لزوم تشکیل ستاد هماهنگی دستگاه های اجرایی در حوزه فنی و خدماتی

هاشمی در واکنش به نامه پلیس راهور با مضمون ایراد طرح کنترل آلودگی هوا گفت: موضوع طرح ترافیک موضوع فراگیری است و نظر درباره اجرای این طرح از سوی رئیس شورا به صلاح نیست و شما اجازه دهید من روی این موضوع عمیق شوم و سپس اظهارنظر کنم، اما باید به این نکته توجه کرد که در برخی از موارد برای پیشبرد هدف ها تهدید هایی می شود.

وی تصریح کرد: موضوع باید در سازمان تخصصی (شورای عالی ترافیک) مطرح شود و من از آقای علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران می خواهم تا موضوع را بررسی کند و لازم است که شهروندان بدانند شورای شهر تهران دخالتی در اجرای طرح و ضوابط آن ندارد و تنها موضوع عوارض آن و تخفیف ها را قانونگذاری کرده است.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا میزان انتصابات در شهرداری خواسته جناح های سیاسی را تأمین کرده است، خاطرنشان کرد: انتصابات در مدیریت شهری قوانین خاص خود را دارد و خصوصیاتی مطرح است که باید افراد شرایط لازم را داشته باشند و تمایل های سیاسی و جناحی در بحث انتصابات وارد نیست و اگر فردی با گروهی می تواند بهتر کار کند، آن فرد را در سمت مورد نظر قرار می دهد.

انتهای پیام/

تشریح مصوبات یکصد و هفتاد و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران

۴۳ نهاد در شهرداری تهران از لحاظ قانونی مشکل دارند/ هدف از اجرای طرح کنترل آلودگی هوا خیر است
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها