بازدید: 97

آثار برگزیده کتابت قرآن سازمان زندان‌ها/ کتابت قرآن توسط 114 مددجو

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 213879
گروه فعالیت‌های قرآنی: در غرفه سازمان زندان‌ها مستقر در بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن، آثار برگزیده کتابت قرآن توسط مددجویان به نمایش کشیده شده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین ربانی، رئیس دارالقرآن سازمان زندان‌ها در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با اشاره به حضور غرفه این سازمان در بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم گفت: در این غرفه آثار قرآنی زندان‌های سراسر کشور که توسط مددجویان خلق شده به نمایش درآمده است.
وی افزود: در این غرفه آثار معرق‌کاری، کتابت قرآن و فعالیت‌هایی که به نوعی فعالیت‌های هنری در امور قرآنی محسوب می‌شوند، ارائه شده است که کار دست مددجویان زندان‌های سراسر کشور است.
رئیس دارالقرآن سازمان زندان‌ها با اشاره به رونمایی از بزرگ‌ترین قرآن نوشته شده با طلق فشرده در این غرفه گفت: این قرآن که توسط مددجویان ندامتگاه مرکزی اصفهان تهیه شده، اولین و بزرگ‌ترین قرآن نوشته شده با طلق فشرده است که به صورت کعبه طراحی شده است.
ربانی با بیان اینکه حدود 40 نفر برای خلق این اثر فعالیت داشته‌اند، گفت: این کتاب دارای احترام زیادی در میان زندانیان بود و عده‌ای از آنها پس از نصب این قرآن، طبق نذری که داشتند سه مرتبه آن را دوره کردند.
رئیس دارالقرآن سازمان زندان‌ها همچنین گفت: با توجه به فعالیت‌های قرآنی زندانیان استان اصفهان آثار این مرکز به نمایشگاه قرآن آورده شده است؛ که شامل کتابت قرآن و آثار هنری می‌شود.
وی با بیان اینکه در مجموعه زندان‌ها فعالیت‌های قرآنی گسترده‌ای انجام می‌شود که بخشی از آنها در این غرفه به نمایش گذاشته می‌شود، گفت: در زندان‌ها مسابقات و دوره‌های آموزش قرآن برگزار می‌شود و همچنین افرادی که زمینه مناسبی دارند، اقدام به فعالیت‌های هنری در حوزه قرآن می‌کنند.
ربانی در مورد نحوه جذب زندانیان برای فعالیت قرآنی اظهار کرد: در زندان‌ها فضا را برای حضور زندانیان و فعالیت آنها در حوزه‌های مختلف قرآنی فراهم می‌شود و افرادی که علاقه‌مند هستند و یا زمینه مشارکت در چنین فعالیت‌هایی را دارند، در این فضا حضور پیدا می‌کنند و امروز ما شاهد فعالیت‌های زیاد فرهنگی و قرآنی در مجموعه زندان‌ها هستیم.
وی با اشاره به برگزاری طرح‌های متنوع قرآنی در زندان‌ها گفت: یکی از موفق‌ترین طرح‌هایی که در سراسر کشور برگزار شد، مسابقه کتابت قرآن توسط زندانیان و مددجویان بود که آثار برگزیده در این غرفه به نمایش گذاشته شده است.
رئیس دارقرآن سازمان زندان‌ها اظهار کرد: آثار جالب توجه و خاصی در جریان برگزاری این مسابقه خلق شد از جمله کتابت قرآن توسط 114 زندانی است. در این قرآن هر یک از زندانیان بخشی از قرآن را کتابت کرده‌اند که اثر ویژه‌ای است.
وی ادامه داد: در کنار آثار متعدد هنری که در این غرفه به نمایش گذاشته شده می‌توان به سوره بقره اشاره کرد که به صورت منبت تهیه شده و جلوه خاصی دارد.
ربانی در مورد تأثیر فعالیت‌های قرآنی زندانیان بر تخفیف مجازات آنها گفت: طبق آیین‌نامه سازمان زندان‌ها، مددجویانی که موفق به حفظ قرآن بشوند با هماهنگی مقامات قضایی در مجازاتشان تخفیف می‌گیرند؛ در فعالیت‌های فرهنگی به ویژه فعالیت‌های قرآنی نیز در صورت موافقت تخفیف ویژه‌ای به زندانیان داده خواهد شد.

آثار برگزیده کتابت قرآن سازمان زندان‌ها/ کتابت قرآن توسط 114 مددجو
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها