بازدید: 4

کاهش ۷ تا ۱۰ درجه‌ای دمای هوا در استان‌های ساحلی خزر/پیش بینی بارش پراکنده باران برای اکثر مناطق کشور

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2136461
کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح وضعیت جوی کشور طی روز‌های آینده پرداخت.

کاهش ۷ تا ۱۰ درجه ای دمای هوا در استان های ساحلی خزر/پیش بینی بارش پراکنده باران برای اکثر مناطق کشورفریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به شرایط جوی کشور طی روز های آینده، گفت: امروز برای شمال غرب و سواحل دریای خزر بارش باران و گاهی رعد و برق پیش بینی می شود و فردا نیز علاوه بر این مناطق گستره بارش ها شمال شرق را نیز در بر می گیرد.


وی با بیان اینکه دوشنبه بارش پراکنده باران در سواحل دریای خزر، غرب و مرکز و دامنه های البرز برای قزوین، البرز، تهران و سمنان پیش بینی می شود، افزود: برای سه شنبه و چهارشنبه نیز برای اکثر مناطق کشور آسمان صاف انتظار می رود.


گودرزی با تاکید بر اینکه برای استان های هرمزگان و فارس در روز های سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری بارش باران پیش بینی می شود، تصریح کرد: از امشب تا فردا شب دریای خزر مواج بوده و با توجه به پیش بینی ارتفاع موج تا ۳ نسبت به اجتناب از تردد شناور های سبک و صیادی هشدار داده می شود.


وی ادامه داد: در برخی نقاط آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان رگبار و رعد و برق و تندباد های لحظه ای پیش بینی می شود.


این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه کاهش دما در استان های ساحلی خزر ۷ تا ۱۰ درجه پیش بینی می شود، گفت: شمال غرب و دامنه های جنوبی البرز نیز ۴ تا ۶ درجه کاهش دما خواهد داشت.


وی ادامه داد: برای تهران امروز هوای کمی تا نیمه ابری و گاهی وزش باد پیش بینی می شود و بیشینه دما به ۱۹ درجه خواهد رسید.


کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: شهرکرد با دمای ۴ درجه زیر صفر خنک ترین و بندرعباس با دمای ۳۲ درجه گرم ترین مراکز استان بوده اند.


انتهای پیام/


کاهش ۷ تا ۱۰ درجه‌ای دمای هوا در استان‌های ساحلی خزر/پیش بینی بارش پراکنده باران برای اکثر مناطق کشور
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها