بازدید: 5

آمار رشد ۲۲ درصدی معاملات مسکن توسط بانک مرکزی واقعی نیست/ کاهش ۳۷ درصدی خرید و فروش مسکن در تهران

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2129786
خسروی گفت: در ۲ ماه گذشته میزان معاملات مسکن کاهش داشته بنابراین آمار های بانک مرکزی واقعی نیست.
 
آمار رشد معاملات مسکن بانک مرکزی واقعی نیست/ کاهش ۳۷ درصدی معاملات مسکن تهران نسبت به سال گذشتهمصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه املاک استان تهران در گفت وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه در ماه های محرم و صفر بسیاری از متقاضیان مسکن به دلیل رعایت شرعیات اقدام به خرید مسکن نمی کنند, گفت: تا تمام شدن ماه های حرام(محرم و صفر) میزان معاملات مسکن در مقایسه با سایر ماه ها روند کاهشی دارد بنابر این آماری که بانک مرکزی درباره رشد ۲۲ درصدی معاملات مسکن داده است آماری غیر واقعی است.

او توضیح داد: تا پایان امسال قیمت ها هیچ افزایشی نخواهد یافت و از ابتدای امسال هم به دلیل رشد جهشی قیمت ها میزان معاملات مسکن کاهش داشته است.
 
خسروی با اشاره به اینکه در مهر سال ۹۷، ۱۱۳ هزار و ۴۳۲ معامله در کشور انجام شده است، گفت: در مهر امسال میزان معاملات ثبت شده در سامانه ها ۷۵ هزار و ۶۰۳ معامله بوده که بررسی ها نشان میدهد ۳۳ درصد کاهش معامله نسبت به سال گذشته داشته ایم.
بیشتر بخوانید: گرم تر شدن معاملات بازار مسکن در نیمه دوم سال/ رشد ۲۵ درصدی معاملات در مهر ۹۸
رئیس اتحادیه املاک استان تهران توضیح داد: میزان معاملات ثبت شده در استان تهران هم در مهر سال ۹۷، ۲۷ هزار و ۱۴۵ قرارداد بوده، اما در مهر  امسال میزان معاملات ثبت شده ۱۷ هزار و ۳۲ قرارداد بوده که نشان دهنده کاهش ۳۷ درصدی معاملات در استان تهران است.

او با اشاره به اینکه تمامی معاملات ثبت شده در یک ماه گذشته نشان دهنده وضعیت رکود در بازار مسکن است, گفت: بانک مرکزی باید با هماهنگی اتحادیه املاک آمارهای حوزه مسکن را ارائه کند  تا آمار های دقیق تر و واقعی تر بازار مسکن را مخابره کند.

خسروی با اشاره به اینکه در چند ماه گذشته هم زمان با ایجاد ثبات در بازار های موازی, قیمت ها در بازار مسکن بهتر شده است، گفت: در صورتی که روند نزولی در بازار های موازی ازجمله طلا و ارز ادامه یابد شاهد بهبود قیمت ها در بازار مسکن تا پایان سال خواهیم بود.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران تاکید کرد: ظرفیت افزایش قیمت از سال گذشته در بازار مسکن تکمیل شده بنابراین متقاضیان دیگر قدرت خرید برای مسکن ندارند در نتیجه این بازار کششی برای رشد بیشتر قیمت ندارد.

انتهای پیام/
 
کاهش قیمت مسکن متاثر از روند نزولی بازارهای ارز و طلاست

آمار رشد ۲۲ درصدی معاملات مسکن توسط بانک مرکزی واقعی نیست/ کاهش ۳۷ درصدی خرید و فروش مسکن در تهران
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها