بازدید: 6

صدر نشینی ایلام با نرخ تورم ۵۱ درصدی/ نرخ تورم برای خانوار‌های کشور به ۴٢ درصد رسید

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2128382
بر اساس شاخص قیمت مصرف کننده که از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد، بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام با ۵۰.۳ درصد بود

گزارش مرکز آمار از میزان تورم در مهر ماه/ صدر نشینی ایلام با نرخ تورم درصدبه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، شاخص قیمت مصرف کننده به تفکیک استان – مهر ١٣٩٨ از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.

در مهر ماه ١٣٩٨ عدد شاخص کل برای خانوار های کشور (۱۰۰=١٣٩۵) به ١٨۴.٩ رسید که نسبت به ماه قبل ١.٧ درصد افزایش نشان می ­دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوار های کشور مربوط به استان کرمان با ٣.٤ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۰.۲ درصد کاهش است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوار های کشور ٢٨.٣ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان ایلام (٣۴.٧ درصد) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (٢٢.١ درصد) است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مهر ١٣٩٨ برای خانوار های کشور به عدد ۴٢ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام (۵١ درصد) و کمترین آن مربوط به استان­ قم (٣۶.١ درصد) است.

بیشتر بخوانید: جمعیت ایران هر سال یک میلیون نفر اضافه می شود

خانوار های شهری

در مهر ماه ١٣٩٨ عدد شاخص کل برای خانوار های شهری (۱۰۰=١٣٩۵) به ١٨۴.٢ رسید که نسبت به ماه قبل ١.٩ درصد افزایش نشان می­ دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوار های شهری مربوط به استان کرمان با ٣.٧ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان بوشهر با ۰.۳ درصد کاهش است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوار های شهری کشور ٢٨.٣ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوار های شهری مربوط به استان ایلام (٣٤ درصد) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (٢٣ درصد) است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مهر١٣٩٨ برای خانوار های شهری به عدد ۴١.٣ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام (۵۰.۳ درصد) و کمترین آن مربوط به استان فارس (٣۵.٣ درصد) است.

گزارش مرکز آمار از میزان تورم در مهر ماه/ صدر نشینی ایلام با نرخ تورم درصد

خانوار های روستایی

در مهر ماه ١٣٩٨ عدد شاخص کل برای خانوار های روستایی (۱۰۰=١٣٩۵) عدد ١٨٨.۶ را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل ۰.۸ درصد افزایش داشته است. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوار های روستایی مربوط به استان اصفهان با ٢.۶ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان ایلام با ۰.۸ درصد کاهش است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوار های روستایی ٢٨.۵ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان­ ایلام (٣٧.٧ درصد) و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان (١٩.۶ درصد) است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مهر ١٣٩٨ برای خانوار های روستایی به عدد ۴۶.٣ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان کردستان (۵۴.۶ درصد) و کمترین آن مربوط به استان­ البرز (۴۰.۲ درصد) است.

انتهای پیام/

جزئیات تورم مهر در استان ها

صدر نشینی ایلام با نرخ تورم ۵۱ درصدی/ نرخ تورم برای خانوار‌های کشور به ۴٢ درصد رسید
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها