بازدید: 10

قیمت طلا و سکه شنبه ۴ آبان ۹۸/ پیش‌بینی قیمت طلا در هفته جاری

منبع : تابناک کد خبر: 2126305
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز شنبه ۴ آبان ۹۸ در معاملات بازار آزاد تهران به ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید.
تابناک اقتصادیقیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز شنبه ۴ آبان ۹۸ در معاملات بازار آزاد تهران به ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید.

به گزارش تابناک اقتصادی، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز شنبه ۴ آبان ۹۸ در معاملات بازار آزاد تهران به ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید.

امروز همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون تومان، ربع سکه ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی هم ۸۲۰ هزار تومان است.

هر گرم طلای ۱۸ عیار به رقم ۳۹۹ هزار تومان معامله شد و هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، به یک میلیون و ۷۳۲ هزار تومان رسید.

پیش بینی قیمت طلا در هفته جاری

نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد حرکت افزایشی دیرهنگام طلا در هفته گذشته باعث خوش بینی تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران نسبت به بالا رفتن قیمت طلا در معاملات هفته جاری شده است. باید دید روند افزایشی که طلا در اواخر هفته گذشته پیدا کرد، آغاز یک روند صعودی جدید بوده یا یک اتفاق موقتی است. اگرچه قیمت طلا همچنان در بازه محدودی حبس شده، اما تحلیلگران می گویند عوامل فنی به نفع صعود قیمت طلا در کوتاه مدت هستند و اگر این فلز موفق شود از مقاومت در سطح قیمت ۱۵۲۵ دلار عبور کند، به قیمت بالاتری دست پیدا خواهد کرد.

در نظرسنجی کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت، ۱۸ نفر شرکت کردند که از میان آن ها ۱۴ نفر یا ۷۸ درصد افزایش قیمت و تنها یک نفر یا معادل شش درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند. همچنین سه نفر یا ۱۷ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی کیتکونیوز از سرمایه گذاران ۸۹۰ نفر شرکت کردند که از میان آن ها ۵۸۳ نفر یا ۶۰ درصد افزایش قیمت طلا و ۱۹۳ نفر یا ۲۲ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند و ۱۵۹ نفر یا ۱۸ درصد هم نظری نداشتند.

برای هفته گذشته سرمایه گذاران به درستی افزایش قیمت طلا را پیش بینی کرده بودند. هر اونس طلا روز جمعه در بازار معاملات آتی آمریکا ۶۰ سنت معادل ۰.۰۴ درصد افزایش پیدا کرد و در ۱۵۰۵ دلار و ۳۰ سنت بسته شد. بهای معاملات این بازار که در مقطعی تا مرز ۱۵۲۰ دلار پیشرفته بود، برای کل هفته حدود ۰.۸ درصد افزایش ثبت کرد که دومین افزایش هفتگی متوالی طلا بود.

درصد درستی پیش بینی تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون ۵۳ درصد بوده است.

تحلیلگران می گویند طلا در هفته جاری فضای بیشتری برای افزایش قیمت دارد، زیرا حرکات فنی قابل توجهی داشته و به بالای میانگین قیمت ۲۰ روزه رسیده و برای مدت کوتاهی به بالای میانگین قیمت ۵۰ روزه صعود کرده بود.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک به کیتکونیوز گفت: انتظار دارد طلا مقاومت در سطح ۱۵۲۵ دلار را در آینده نزدیک امتحان کند و در ادامه افزود: حرکت روز جمعه طلا برای شکستن روند نزولی سپتامبر قابل پیش بینی بود و نشان داد همچنان تقاضا برای دارایی امن وجود دارد.

به گزارش ایسنا، افشین نوابی، مدیر معاملات شرکت بازرگانی ام کی اس نیز نسبت به روند افزایشی طلا ابراز خوش بینی کرد، زیرا اقتصاد جهانی هنوز درگیر مشکلات عدیده ای است و سرمایه گذاران با ابهامات ژئوپلیتیکی فراوانی روبرو هستند.

اما برخی از تحلیلگران نسبت به حرکت افزایشی دیرهنگام طلا در آخرین روز های معاملات هفته گذشته ابراز نگرانی کردند، زیرا طلا با وجود صعود بازار های سهام و قوی ماندن ارزش دلار آمریکا، افزایش قیمت پیدا کرد.

قیمت طلا و سکه شنبه ۴ آبان ۹۸/ پیش‌بینی قیمت طلا در هفته جاری
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها