بازدید: 12

ورود نیروهای سوریه و ترکیه به اطراف «راس‌العین»

منبع : صراط نیوز کد خبر: 2126194
منابع خبری از ورود نیروهای ترکیه‌ و سوریه به اطراف شهر «راس العین» واقع در شمال شرقی سوریه خبر دادند.
صراط:

نیروهای ارتش ترکیه شنبه شب به منطقه «ابو راسین» واقع در حومه شهر «راس العین» حمله «شدید» کردند.

به گزارش فارس  یگان های ارتش ترکیه پس از این حمله شدید وارد روستای «باب الخیر» در راس العین شدند.  

سانا در ادامه گزارش داد که نیروهای ارتش سوریه همزمان وارد جنوب منطقه «ابو راسین» در ریف راس العین(شمال شرقی الحسکه) شدند و پیشروی آنها به سمت مرزهای دو کشور ادامه دارد.

رأس العین در شمال غرب استان الحسکه (۸۵ کیلومتری شهر الحسکه) واقع شده است و در مرز مشترک سوریه و ترکیه قرار دارد.

این شهر از زمان آغاز تجاوز نظامی ترکیه به شمال سوریه، محل درگیری با شبه نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» بود و به خاطر نزدیکی به مرز ترکیه، اهمیت دارد.

پیشتر نیز شمار زیادی از نیروهای ارتش سوریه، در روستاهای «السیباطیة»، «الجمیلیة»، «خربة الدبس»، «القاسمیة»، «الرشیدیة»، «الداوودیة»، «العزیزیة» و «الظهرة» در شمال غرب الحسکه مستقر شده بودند که با استقرار نیروهای ارتش سوریه در این روستاها، نیروهای سوری خود را به نزدیکی مرزهای ترکیه رسانده اند.

صبح شنبه نیز نیروهای ارتش سوریه در مناطق غربی شهر قامشلی در الحسکه مستقر شدند و مردم این مناطق نیز، استقبال گسترده ای از نیروهای سوری داشتند.

حملات ترکیه به منطقه ابوراسین در حالی صورت می گیرد که رئیس جمهور این کشور مجددا نسبت به انجام یک عملیات نظامی محتمل در شمال سوریه در روزهای آینده هشدار داده است.

رئیس جمهور ترکیه در این باره گفت: «اگر در پایان این 150 ساعت منطقه از وجود تروریسم پاکسازی نشود، ما مجددا از جانب خود اقدام کرده و منطقه را از لوث وجود تروریست ها پاکسازی می کنیم»


ورود نیروهای سوریه و ترکیه به اطراف «راس‌العین»
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها