بازدید: 2

پول‌های از دست رفته‌ای که قوه قضاییه احیا می‌کند باید صرف حقوق و مزایا شود

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2119407
عضو کمیسیون «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس با اشاره به استرداد اموال و حقوق از دست رفته بیت‌المال به خزانه دولت، گفت: دولت مکلف است اندکی از این منابع را برای دستگاه‌های خاص هزینه و اکثریت آن یعنی بیش از ۸۵ تا ۹۰ درصد آن را که مربوط به بودجه عمومی است، صرف حقوق و مزایا و سایر پرداخت‌های کند.
ردیف «درآمد های قضایی» جز درآمد های عمومی کشور طبقه بندی می شود/ دولت مکلف است ۹۰ درصد از منابع «درآمد های قضایی» را صرف بودجه عمومی کندمحمد حسینی در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به استرداد اموال و اراضی و بازگشت حقوق از دست رفته بیت المال به خزانه دولت و نحوه هزینه کرد آن، گفت: منابعی که بر اساس احکام قضایی، چه در دادسرا های قوه قضاییه و چه در سایر دادگاه ها علی الخصوص دیوان محاسبات اخذ می شود به خزانه دولت واریز خواهد شد.

عضو کمیسیون «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس، تاکید کرد: بر اساس این موضوع هر سال در قانون بودجه کل کشور ردیفی با عنوان «درآمد های قضایی» پیش بینی می کنیم. منابع این ردیف بودجه ای سالانه یک رقم قابل توجهی از منابع درآمد بودجه را به خود اختصاص می دهد لذا چنانچه هر گونه حکمی مبنی بر استرداد اموال بیت المال و سایر محکومیت های قضایی صادر شود منابع آزاد شده به ردیف پیش بینی شده واریز خواهد شد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ردیف «درآمدهای قضایی» جز درآمد های عمومی کشور طبقه بندی می شود، بیان داشت:  دولت مکلف است اندکی از این منابع را برای دستگاه های خاص هزینه و اکثریت آن یعنی بیش از ۸۵ تا ۹۰ درصد را که مربوط به بودجه عمومی است، صرف حقوق و مزایا و سایر پرداخت های کند. عملا مجوز وصول و هم هزینه کرد این ردیف بودجه ای در بودجه کل کشور گنجانده و به تصویب مجلس شورای اسلامی می رسد.

وی با اشاره به تلاش قوه قضائیه در استرداد اموال و اراضی و بازگشت حقوق از دست رفته بیت المال به مردم تصریح کرد: این موضوع باعث می شود تا اگر چنانچه اموال نامشروعی به دست فردی رسیده به بیت المال باز گردد که این مسئله حتما در جهت احقاق حقوق مردم بوده و حائز اهمیت است.

حسینی بیان داشت: این اقدام  قوه قضائیه قطعا درآمد های پیش بینی شده دولت را وصول و به اقتصاد کشور کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/

پول‌های از دست رفته‌ای که قوه قضاییه احیا می‌کند باید صرف حقوق و مزایا شود
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها