بازدید: 2

اخذ مالیات باید همراه با شفافیت باشد/ تأکید بر ضرورت الکترونیکی کردن نظام مالیاتی کشور برای جلوگیری از فرار مالیاتی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2117909
رئیس جمهور گفت: اخذ مالیات باید همراه با شفافیت باشدو فرهنگسازی و تعامل بیشتر با مردم، روند پرداخت مالیات را تسهیل می‌کند.

اخذ مالیات باید همراه با شفافیت باشد/ تأکید بر ضرورت الکترونیکی کردن نظام مالیاتی کشور برای جلوگیری از فرار مالیاتیبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور روز سه شنبه در جلسه بررسی اجرای سیاست های مالیاتی، مراقبت از بنگاه ها و کسب و کار های کوچک را ضروری خواند و اظهارکرد: باید به گونه ای عمل شود که این مجموعه ها تحت فشار مالیاتی قرار نگیرند و همزمان لازم است به گونه ای برنامه ریزی شود که بنگاه های بزرگ فرار مالیاتی نداشته باشند.

حجت الاسلام روحانی در این جلسه که با حضور «فرهاد دژپسند» وزیر امور اقتصادی و دارایی و آقای «امیدعلی پارسا» رئیس سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شد، گفت: این مهم نیز تنها از طریق الکترونیکی کردن نظام مالیاتی کشور محقق خواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه «رضایت مردم زمانی بیشتر حاصل می شود که هر کس بدون تبعیض و براساس کسب سهم درآمدش، مالیات پرداخت کنند»، تأکید کرد: هدف گذاری سازمان مالیاتی باید اجرای کامل قانون و کاستن از دخالت های مأموران و محاسبه مالیاتی از طریق الکترونیکی و با روش های هوشمند، باشد.

حجت الاسلام روحانی ادامه داد: مبارزه با فساد باید در درون سازمان مالیاتی با جدیت پیگیری شده و تلاش شود با هوشمندسازی، ارتباط مراجعات حضوری قطع شود.

رئیس جمهور تصریح کرد:کلیه دستگاه ها نیز به منظور هوشمندسازی و عدالت مالیاتی باید با سازمان امور مالیاتی کشور همکاری نزدیک داشته باشند.

در ابتدای این جلسه نیز وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، گزارش هایی را از عملکرد سازمان مالیاتی به همراه چالش ها و فرصت های این حوزه ارائه کردند.

بیشتر بخوانید: نارضایتی مردم از برچسب های تبلیغاتی روی در منازل/ جریمه نقدی متخلفان به طرز چشمگیری افزایش می یابد

انتهای پیام/


اخذ مالیات باید همراه با شفافیت باشد/ تأکید بر ضرورت الکترونیکی کردن نظام مالیاتی کشور برای جلوگیری از فرار مالیاتی
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها