بازدید: 2

خط و نشان خودرویی‌ها برای بانک مرکزی

ظاهراً مسئله انحصار تولیدخودرو در ایران و فضای اقتصادی کشور و مسئله اشتغال و بیکاری در صنعت و اوج‌گیری قیمت خودرو در ایران، به خودروسازان فرصت داده که در واکنش به امثال رئیس‌بانک مرکزی و فشل خواندن خودروسازان، به شکل آشکار و نهان، تهدید به تعطیلی صنعت خودرو و بیکاری کارگران و مسائل اینچنینی کنند و بازار خودروسازان را داغ نگه‌دارند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: عملکرد نامناسب و سوءمدیریت در صنعت خودرو موجب بدعهدی خودروسازان و نارضایتی مردم و دولت شده است، به طوری که صنعت خودرو این روز ها نقل مجالس شده، هرکس درهر سمت و مقامی درخصوص این صنعت اظهار نظر می کند و ایراد می گیرد. پس از گذشت چهار دهه دولت به این نتیجه رسیده که خودروسازان بد قولی کردند و دیگر از این صنعت حمایت نکند. در مقابل خودروسازان و قطعه سازان با تأکید بر اینکه ۴۵ درصد قیمت خودرو وجوهات دولتی است و بانک مرکزی از تأمین ارز مورد نیاز برای واردات مواد اولیه ناتوان است، از زیان ۵ هزار میلیارد تومانی هر یک از خودروسازان بزرگ خبر می دهند.

روز گذشته درنخستین نشست خبری انجمن خودروسازان و قطعه سازان، فعالان این صنعت به جمع خبرنگاران آمدند و از اتحاد و همدلی میان قطعه سازان و خودروسازان سخن گفتند. آن ها ضمن انتقاد از اظهارات اخیر رئیس کل بانک مرکزی در خصوص صنعت خودرو، بانک مرکزی را مقصر اصلی مشکلات فعلی این صنعت دانستند و اعلام کردند، سخنان همتی در خصوص فشل بودن صنعت خودرو بسیار عوام گرایانه و غیر کارشناسی بود و قبل از حمله به همدیگر باید عملکرد خودمان را ببینیم.

در آغاز نشست دبیر انجمن خودروسازان از افت ۳۵درصدی تولید خودرو در شش ماهه امسال خبر داد و گفت: دلیل مشکلات به وجود آمده در این صنعت فقط ثبات قیمت ها ست، اگر دولت قیمت گذاری خودرو را آزاد کند، بازار متعادل شده و این صنعت به ثبات می رسد.

وی به فساد های مالی به وجود آمده در دو خودروسازی بزرگ و ارز هایی که به جای واردات قطعه و مواد اولیه صرف واردات کالا های ضروری شده است، اشاره ای نکرد و زیان ۵ هزار میلیارد تومانی ایران خودرو و سایپا را در نیمه نخست امسال حاصل دخالت های دولت و فریز قیمت ها دانست.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اخیراً صحبت هایی در مورد مشخص شدن خودروی جایگزین پراید مطرح شده، آیا شما از این جایگزین خبر دارید، گفت: سایپا در حال طراحی اتاق جدید روی پلت فرم ایکس ۲۰۰ است و ایران خودرو نیز بیشتر روی پژو پارس مانور می دهد، ولی فعلاً جایگزین جدیدی برای پراید و پژو ۴۰۵ در کار نیست.

دبیر انجمن خودروسازان اظهارداشت: رئیس بانک مرکزی نمی داند که خودروسازان سرکوب مالی شده اند و با زیان خودرو می فروشند. این در شرایطی است که اگر این صنعت متوقف شود سالانه باید ۱۲ تا ۱۵ میلیارد دلار برای واردات خودرو، ارز از سوی بانک مرکزی تخصیص یابد.

وی با بیان اینکه آقای همتی باید پاسخ دهد که اگر این ارز از کشور بابت واردات خودرو خارج شود، آیا باز هم می تواند بانک مرکزی را به نحو کنونی اداره کند، افزود: درحال حاضر خودروسازان ۲۰ هزار میلیارد تومان به قطعه سازان بدهکارند و نتوانستند به دلیل کمبود نقدینگی و سرمایه گذاری روی بهبود کیفیت خودرو کار کنند.

بهنیا: ریسک نوسان نرخ ارز را پذیرفتیم
همچنین فرهاد بهنیا سخنگوی انجمن قطعه سازان که در این نشست سخن می گفت، با اشاره به انتقاد روز گذشته رئیس کل بانک مرکزی از عدم پذیرش نوسان نرخ ارز توسط خودروسازان برای دریافت تسهیلات ارزی اظهار داشت: اینطور نیست، قطعه سازان و خودروسازان حتی در جلسه ای با حضور وزیر صنعت توافق کردند که بابت دریافت تسهیلات ۸۴۴ میلیون یورویی نوسان نرخ ارز را بپذیرند و بازپرداخت این تسهیلات به نرخ ارز در زمان بازپرداخت صورت گیرد، ولی باز هم بانک مرکزی این تسهیلات را پرداخت نکرد.

وی ادامه داد: اگر دولت و بانک مرکزی، صنعت خودرو را نمی خواهند این موضوع را بدون رودربایستی اعلام کنند که ما هم تکلیف خود را با سرمایه مان بدانیم.

وی افزود: وظیفه بانک مرکزی نظارت بر عملکرد بانک ها، تثبیت نرخ ارز، ارائه آمار نقدینگی کل کشور، جلوگیری از ورشکستگی بانک ها و جلوگیری از خوردن پول سرمایه گذاران است. در حالی که به جای ارائه آمار به مردم، در هر محفلی از صنعت خودرو سخن می گوید و به جای ارائه راهکار، این صنعت را سرکوب می کند.

سرمایه گذاری ۲۵۰ هزار میلیارد تومانی در صنعت خودرو
بهنیا با بیان اینکه حدود ۷۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در صنعت خودرو مشغول به کار هستند، گفت: در ازای ایجاد هر شغل در این صنعت ۴۰۰ میلیون تومان سرمایه گذاری شده و در مجموع ۲۵۰ هزار میلیارد تومان در صنعت خودروسازی سرمایه گذاری شده است.

وی افزود: در حال حاضر کارخانه های خودرویی کاملاً دولتی هستند و انتصابات مدیران خودرویی نیز این موضوع را نشان می دهد. هر دو کارخانه دقیقاً همان کاری را انجام می دهند که دولت می گوید.

سخنگوی انجمن قطعه سازان با طرح این سؤال که مگر می شود بدون نظر دولت، قیمت خودرو را افزایش داد، گفت: بخش خصوصی مسئول افزایش هزینه های تولید و دستمزد ها نیست، اما از این بخش می خواهند که قیمت تولیداتش را سرکوب کند. در مقابل قیمت مواد اولیه به حال خود رها شده و اجازه خام فروشی داده می شود.

۳۰ هزار میلیارد تومان از سود خودروسازان به جیب دلالان رفت
به گفته وی از سال ۹۱ تا نیمه سال ۹۷ حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان از سودی که باید نصیب خودروساز و قطعه ساز می شد به جیب دلالان یا واردکنندگان خودرو رفته است. به طوری که ۲۵ میلیارد دلار واردات خودرو صورت گرفته است که حدود ۱۰ درصد تولید داخل نیز نبوده است.

بهنیا با بیان اینکه در حال حاضر اعتقادی به ساخت داخل در صنعت خودرو در کشور وجود ندارد، گفت: قرار بود به قطعه سازان کمک مالی شود تا برای تولید قطعات جدید و قالب سازی اقدام کنند، ولی فعلاً در دریافت مطالبات عادی مان هم مشکل داریم. وی با بیان اینکه بانک مرکزی نمی خواهد تولید داخل انجام شود، گفت: ۴۵ درصد قیمت خودرو به وجوهات دولتی تعلق دارد و ۵۵ درصد بقیه به دستمزد و قطعات اختصاص دارد؛ اگر می خواهند قیمت خودرو پایین بیاید، وجوهات دولتی را کاهش دهند.

بیگلو: قبل از حمله به همدیگر عملکرد خودمان را ببینیم
دبیر انجمن قطعه سازان نیز با بیان اینکه قبل از حمله به یکدیگر باید از عملکرد خودمان ارزیابی داشته باشیم، افزود: در این شرایط باید خودمان را در جایگاه قاضی قرار دهیم و ببینیم چگونه عمل کرده ایم. وقتی رئیس کل بانک مرکزی با جملاتی دور از شأن خود، صنعت خودرو را خطاب قرار می دهد باید انتظار بروز اتفاقاتی مانند عدم پرداخت تسهیلات به صنعت خودرو را هم داشته باشیم. مازیار بیگلو افزود: آقای همتی در جلسه ای خودروسازان را خطاب قرار داده که نماینده شرکت های خودرویی یا قطعه سازان در آن جلسه حضور نداشته اند. امیدواریم که دود این مسائل و دعوا ها به چشم مردم نرود و کاهش تولید خودرو و تأخیر در تحویل خودرو ها اتفاق نیفتد. وی با بیان اینکه بار ها از بانک مرکزی خواهش کردیم که دستورالعمل پرداخت تسهیلات بانکی را طوری اصلاح کنند که بانک های عامل قادر به پرداخت این تسهیلات باشند، گفت: این دستورالعمل طوری نوشته شده که بانک ها قادر به پرداخت تسهیلات ارزی نیستند، زیرا مشکلاتی در مصوبه دولت وجود دارد.

خط و نشان خودرویی‌ها برای بانک مرکزی
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها