بازدید: 38

اقدامات شتاب‌زده در شرایطی که آمادگی لازم نباشد عملی انقلابی تلقی نمی‌شود

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 211679
رئیس مجلس گفت: تحولات در جامعه امری تدریجی است و اقدامات شتاب‌زده در شرایطی که آمادگی لازم نباشد عملی انقلابی تلقی نمی‌شود.
اقدامات شتاب‌زده در شرایطی که آمادگی لازم نباشد عملی انقلابی تلقی نمی‌شود
به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی امروز (چهارشنبه، 10 خرداد ماه) ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالگرد رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی به مردم و نمایندگان مجلس گفت: یکی از نعمت های بزرگ عصر حاضر برای ملت ما زندگی در زمانه‌ای است که رهبری استثنایی بزرگمرد همراه شد که جهان را به شگفتی وا داشت.

وی ادامه داد: عالمی وارسته و عارفی پاک‌باخته، مجاهدی نستوه به احیای تفکر اسلامی اندیشید و عمل نمود و برخلاف جریان متداول سیاسی زمانه که با قدرت طلبی و سلطه‌گری همراه است این آزاد مرد دریچه جدیدی به روی سیاست گشود که آزادی واقعی انسان‌ها در تحول روحی تحقق می‌یابد.

وی بیان داشت: در اکثر سخنان ایشان سهم حقیقت توحیدی و توجه به مبدا هستی موج می‌زد به نحوی در پیامی تاریخی ایشان به گورباچف در شرایط جهان دو قطبی به جای ادبیات متعارف سیاسی ثقل مطالب خود را به روشنگری راه نور در مسیر بشریت اختصاص داد تا جهان رخوت‌زده سیاست را به سوی مبانی توحیدی سوق دهد.

لاریجانی اظهار داشت: بی شک مکتبی که امام(ره) بنا نهاد از آراستگی خاصی برخوردار است و عجیب نیست که در زمانه خود اذهان سیاستمداران گنجایش درک مفاهیم این مکتب را نداشته باشد.

رئیس مجلس گفت: امام (ره) ریشه انحراف مسلمانان و عقب‌افتادگی آنان را در عدم توجه به حقیقت قرآن و عترت می‌دانست و فرمود خودخواهان و طاغوتیان قرآن کریم را وسیله‌ای برای حکومت‌های ضدقرآنی کردند،‌ مفسران حقیقی قرآن و آشنایان به حقایق را که سراسر قرآن را از پیامبر (ص) دریافت کرده بودند با بهانه‌های مختلف و توطئه‌های از پیش تعیین شده عقب زدند و هرچه این بنای کج به جلو آمد انحرافات افزون شد. در این بیان نورانی امام (ره) مبدأ سوء استفاده دشمنان اسلام عدم توجه به عهدی است که ندای پیامبر (ص) در مورد ثقلین ارائه فرمود، لذا مبدأ هر اصلاحی را توحید کلمه حول ثقلین می‌پنداشت.
 
وی افزود: امام راحل انقلاب اسلامی را پدیده ای نو با ماهیت اسلامی می دانست که با همه انقلاب های دیگر از لحاظ ماهیت و انگیزه متفاوت است، از نظر امام راحل انقلاب اسلامی یک تحفه الهی و هدیه غیبی بود که به مردم ما عنایت شده است.
 
رئیس مجلس تاکید کرد: بی تردید رمز بقای انقلاب همان رمز پیروزی یعنی انگیزه الهی و اسلامی و اجتماع ملت در سراسر کشور برای وحدت کلمه است.

وی ادامه داد: تحولات در جامعه امری تدریجی است و اقدامات شتاب‌زده در شرایطی که آمادگی لازم نباشد عملی انقلابی تلقی نمی شود؛ امام(ره) معتقد بودند که ملت ایران بهتر از ملت کوفه و حجاز است و ملت ایران نسبت به مسلمانان صدر اسلام از درک بهتری نسبت به دین برخوردار هستند.

لاریجانی تصریح کرد: امام(ره) در نظام اقتصادی حضور ملت را در تولید اصل قرار دادند، همانطور که رهبر انقلاب نیز موکدا تاکید دارند که اقتصاد کشور باید مردمی باشد؛ امام خمینی (ره) به مردم نیز سفارش داشتند که ثروت خود را در زمینه تولید، کشاورزی و خودکفایی به کار گیرند همانطور که رهبری نیز تولید را نوعی مجاهدت می دانند.
 
این خبر در حال تکمیل است....

اقدامات شتاب‌زده در شرایطی که آمادگی لازم نباشد عملی انقلابی تلقی نمی‌شود
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها