بازدید: 5

اعتصاب کارگران 6 کارخانه زیر مجموعه خودروسازی ماک در آمریکا

منبع : سایت خبری پول نیوز کد خبر: 2116464
کارگران ۶ کارخانه زیرمجموعه خودروسازی «ماک» آمریکا دست به اعتصاب زدند؛ این احتمال وجود دارد تولید در یکی از این شرکتها متوقف و ۳۵۰۰ کارگر بیکار شوند.

پول نیوز - در حالی که اعتصاب بی سابقه ۳۵۰۰ کارگر ساعتی در ۳ ایالت آمریکا همچنان ادامه دارد، روز دوشنبه اتحادیه کارگران خودروسازان و شرکت ولو، مالک برند کامیون ماک، قرار است به مذاکره در مورد قراردادها ادامه دهند.

کارگران ۶ کارخانه، شامل شرکت اصلی ماک در پنسیلوانیا و کارخانه های موتورسازی و کنترل آلایندگی آن در مرینلند، به دنبال اتمام قرارداد خود در ۱ اکتبر، در ۱۲ اکتبر اعتصاب خود را آغاز کردند.


اعتصاب کارگران 6 کارخانه زیر مجموعه خودروسازی

پس از این که قراردادها چندین بار به صورت کوتاه مدت تمدید شدند، ۲ طرف نتوانستند به یک توافق دست پیدا کنند و این به آغاز اولین اعتصاب در شرکت یوای دابلیو-ماک، در ۳۵ سال اخیر، منجر شد.

ری کوری، رییس دپارتمان وانت های سنگین و معاون مالی یوای دابلیو، در نامه ای به رییس امور اداری کامیون سازی ولوو در شمال آمریکا، ویلیام واترز، نوشت: ما از این ناامید شده ایم که شرکت قبل از ۱ اکتبر و قبل از منقضی شدن قراردادهای قبلی، در جلسات متعددی که برگزار شد، نتوانست پیشنهاد قابل توجهی ارائه کند.

جان مایس، سخنگوی ولوو، گفت: به علت تاثیری که اعتصاب ها بر کارخانه هاگرزتون ماک گذاشته است، تولید در این کارخانه ۱.۶ میلیون فوت مربعی متوقف خواهد شد و ۳۰۰۰ کارگر موقتا بیکار می شوند.


اعتصاب کارگران 6 کارخانه زیر مجموعه خودروسازی ماک در آمریکا
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها