بازدید: 5

ایران صاحب بزرگ‌ترین اکوسیستم استارتاپی در منطقه است

منبع : سایت خبری بورس نیوز کد خبر: 2115587
سازمان بسیج اساتید کشور می‌تواند نقش تأثیرگذاری در توسعه اکوسیستم و زیست‌بوم نوآوری در منطقه داشته باشد.
به گزارش بورس نیوز، سورنا ستاری در مراسم انعقاد تفاهم نامه مشترک ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی با سازمان بسیج اساتید کشور، با تاکید بر اهمیت توسعه و ارتقاء مبانی نظریه پردازی در حوزه های علم و فناوری در کشور بیان کرد: موضوع جدی در روابط ایجادشده با سازمان بسیج اساتید کشور، به کارگیری و گسترش ایده های فناورانه در حوزه دانش بنیان و دانشگاهی است، که خوشبختانه با وقوع اتفاقات مثبت و ارائه مدل های کارآمد توانسته ایم، در تبدیل دانش به اقتصاد و به کارگیری ایده های نوین و فناورانه جوانان بستر خوبی به منظور توسعه اکوسیستم و زیست بوم نوآوری و فناوری کشور فراهم کنیم.
 
ستاری با اشاره به مطرح بودن موضوع اقتصاد متکی بر نفت بیان کرد: موضوعات مطرح همیشگی در خصوص اقتصاد نفتی یقیناً به خاطر ماهیت پول نفت است، چراکه دریافت پول بی زحمت و ورود آن به اقتصاد مسبب رانت و مشکلات بی شماری در کشور می شود.
 
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، با اشاره به تولیدات کشور در زمینهٔ فولاد گفت: از طرفی افتخار می کنیم که در حوزه فولاد تولیدات داریم ولی عملاً صادرات انرژی را تجربه می کنیم، و این معضل کشورهای متکی بر اقتصاد نفتی است، که اقتصاد آن بیمارگونه است.

رئیس ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان با اشاره به تفکر موجود در اقتصاد نفتی بیان کرد: تفکر قدرت بر پایه ثروت نفت، تفکر غلط و اشتباهی است که با فرهنگسازی صحیح باید مرتفع شود.

ستاری با اشاره به همکاری های ایجادشده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری باسازمان بسیج اساتید کشور بیان کرد: ایجاد بستر مناسب به منظور بهره مندی از ایده های نوین و فعالیت جوانان فعال و همچنین تزریق آنان به اقتصاد هدفی است که این معاونت با همکاری بسیج اساتید کشور به دنبال آن است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ایران بزرگ ترین اکوسیستم استارتاپی را در منطقه دارد و همین اکوسیستم می تواند نقش پررنگی در گسترش نفوذ اقتصادی و فرهنگی ایران در منطقه ایجاد کند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اشاره به پیشرفت های حاصله در حوزه های مختلف نانو، زیست فناوری،سلول های بنیادی، و حوزه های جدیدی همچون هوافضا و ماشین سازی بیان کرد: ورود خط تولید از خارج از کشور کار یک سیستم دانش پایه نیست، لذا باید در این زمینه خودساخته و متکی بر خود باشیم، به طور مثال در صنعت ماشین سازی نیازمند تولید خودمان هستیم و نباید تنها متکی بر ورود خطوط تولید از خارج از کشور باشیم./ ایلنا

ایران صاحب بزرگ‌ترین اکوسیستم استارتاپی در منطقه است
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها