بازدید: 5

با آمادگی ۷۰ درصدی در گرندپری بلغارستان شرکت کردیم/ کره ای‌ها از ما بهتر بودند و نتایج بهتری گرفتند/ رقابت در فینال گرندپری میلیمتری است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2115585

مربی تیم ملی تکواندو گفت: فینال گرندپری خیلی سخت تر از مراحل قبلی این مسابقات است، زیرا ۱۶ بازیکن برتر هر وزن در این مسابقات حضور دارند.

علی محمد بسحاق مربی تیم ملی تکواندو کشورمان در خصوص سطح گرندپری بلغارستان و عملکرد بازیکنان در این مسابقات با خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، به گفت و گو پرداخت.

با آمادگی ۷۰ درصدی در گرندپری بلغارستان شرکت کردیم

مسابقات گرندپری از سطح بسیار بالایی برخوردار است، زیرا برترین بازیکنان دنیا در این مسابقات حضور دارند. گرندپری بلغارستان نیز از این قاعده مستثنی نبود و تمام قهرمانان در این مسابقات حضور داشتند و مبارزات خوبی میان آن ها برگزار شد. با توجه به برنامه ریزی که داشتیم با آمادگی ۷۰ درصدی در این مسابقات شرکت کردیم.

هیچ بازیکنی در طول سال در اوج آمادگی نیست

نمی توان یک بازیکن را همیشه در اوج  آمادگی نگه داشت، برخی بازیکنان یک بار، برخی دیگر ۲ بار و بازیکنان استثنایی تا ۳ بار در طول سال به اوج آمادگی می رسند. در نیمه اول امسال مسابقات جهانی منچستر را در پیش داشتیم و بازیکنان ما نیز تمام توانایی و تمرکزشان روی موفقیت در این مسابقات بود که آن اتفاقات افتاد. پس از مسابقات جهانی در گرندپری رُم شرکت کردیم و توانستیم ۱ مدال طلا و ۱ برنز بگیریم. در گرندپری ژاپن هم عملکرد خوبی داشتیم و نتایج لازم را کسب کردیم.

بیشتر بخوانید: بازیکنان تیم ملی در گرندپری بلغارستان عجولانه بازی می کردند/ میرهاشم باز هم می تواند دای هون لی را شکست دهد/ حریف مردانی تکواندوکار قدری بود

میرهاشم می توانست «لی» را با اختلاف امتیازی ۲۰ شکست دهد

سجاد مردانی به خاطر آسیب دیدگی که داشت، فقط یک هفته با ما تمرین کرد و نتوانست در این مسابقات توانایی هایش را نشان دهد. میرهاشم با ناداوری بازی را واگذار کرد. او در راند دوم حدود ۱۰ امتیاز از حریف جلو بود، اما اخطار های بی دلیل و پرتعداد داور برزیلی تمرکز میرهاشم را به هم زد و اجازه نداد برنامه های تاکتیکی که مد نظر بود را اجرا کند. داور برزیلی در ثانیه های آخر میرهاشم را ۱۰ اخطاره کرد، در صورتی که اگر چنین اتفاقی نمی افتاد میرهاشم می توانست تکواندوکار کره ای را با اختلاف امتیازی ۲۰ شکست دهد.

به حریف رجبی به اشتباه امتیاز دادند

هادی پور تا پیش از بازی آخر مبارزات خیلی خوبی انجام داد و موفق شد تمام حریفانش را ۲۰ تایی کند اما در بازی با حریف کره ای اتفاقات خاصی افتاد، امتیازات ضربه به هوگوی الکترونیک با تاخیر لحاظ می شد و گاهی اوقات بدون اینکه هیچ تماسی با هوگو به وجود بیاید، امتیاز داده می شد. البته این توجیه نیست و چیزی بود که در این مسابقات دیدیم مثلا در بازی سعید رجبی هم با حریف کره ای، هیچ ضربه ای به کلاه یا صورت رجبی نخورد، اما ۳ امتیاز به بازیکن کره ای دادند.

کره جنوبی از ما بهتر بود و نتایج بهتری کسب کرد

کار اصلی ما فینال گرندپری روسیه است و تلاش کادرفنی این است که تا شروع مسابقات بازیکنان را به اوج آمادگی برساند. پیش از این گفته بودیم برای گرندپری بلغارستان فشار زیادی به بازیکنان نیاوردیم، زیرا می خواستیم کمی استراحت کنند. تمام بازیکنان ما به حریفان کره ای باختند. تکواندوکاران کره ای بازیکنان خیلی باهوش و زیرکی هستند، به ویژه بازیکن وزن ۸ این تیم که تمام امتیازاتش را در راند سوم می گیرد. او با همین برنامه تا فینال گرندپری بلغارستان پیش رفت، اما در فینال هرچقدر تلاش کرد نتوانست نتیجه را برگرداند و با اختلاف یک امتیاز به حریفی از برزیل بازی را واگذار کرد. در مجموع همه بازیکنان با تمام وجودشان بازی کردند و کسی کم فروشی نکرد. باید بپذیریم که کره ای ها این بار از ما بهتر بودند و موفق شدند نتایج بهتری کسب کنند. 

بیشتر بخوانید: کار دشوار هوگوپوشان ایرانی در فینال گرندپری

هادی پور احساسی کار کرد و در حین مبارزه عجول بود

به جز میرهاشم که تا اواخر بازی از «دای هون لی» جلو بود، بقیه بازیکنان از راند دوم به بعد برتری شان را از دست دادند و از حریف عقب افتادند. مبارزه سروش احمدی و دای هون لی بازی یک طرفه ای بود و او نتوانست توانایی هایش را نشان دهد. آرمین هادی پور هم تا پایان راند اول  جلو بود، اما در راند دوم عقب افتاد. هادی پور احساسی کار کرد و در هنگام مبارزه عجله داشت. اگر عجله نمی کرد می توانست حریفش را شکست دهد، با این وجود او هم مانند میرهاشم تا آخرین ثانیه پا به پای حریفش پا زد. حتی مردانی با وجود مصدومیتی که داشت در اواخر بازی فشار حملاتش را بیشتر کرد، اما حریفان کره ای در این دوره از مسابقات، زیرک تر و باهوش تر از ما بودند و توانستند بازیکنان ما را ببرند.

پیش از فینال گرندپری در ۲ تورنمنت شرکت می کنیم 

تا فینال گرندپری زمان داریم و تلاش می کنیم مردانی به آمادگی برسد. از دیروز به صربستان آمدیم و اردوی یک هفته ای در این کشور داریم. پس از آن در ۲ تورنمنت ۱۰ امتیازی صربستان و کرواسی شرکت می کنیم تا بازیکنان ما بتوانند ۴۰ امتیازشان را پر کنند.

بیشتر بخوانید: افلاکی: نباید وارد بحث داوری شویم/ فینال گرندپری امتیازش ۲ برابر است و حساسیتش ۱۰۰ برابر!

رقابت در فینال گرندپری میلیمتری است

گرندپری بلغارستان برای ما مهم بود، اما نمی توانستیم دوباره در تمرینات به بازیکنان فشار بیاوریم. اگر چنین کاری می کردیم احتمال آسیب دیدگی خیلی بیشتر می شد و ممکن بود نتیجه ای بدتر از این رقم بخورد. طوری برنامه ریزی کردیم که بتوانیم برای فینال گرندپری که در مسکو برگزار می شود، بازیکنان را به آمادگی حداکثری برسانیم. فینال خیلی سخت تر است، زیرا ۱۶ بازیکن برتر هر وزن در این مسابقات مبارزه می کنند و از طرف دیگر امتیازات فینال گرندپری در کسب سهمیه از طریق رنکینگ، نقش تعیین کننده ای دارد. نمی توانیم نتایجی که در فینال گرندپری رقم می خورد را پیش بینی کنیم، اما مطمئنا رقابت میلیمتری خواهد بود و هر بازیکنی که زیرکانه تر و باهوش تر بازی کند، موفق خواهد شد. امیدواریم در این مسابقات ۳ سهمیه المپیک را بگیریم. 

انتهای پیام/ 


با آمادگی ۷۰ درصدی در گرندپری بلغارستان شرکت کردیم/ کره ای‌ها از ما بهتر بودند و نتایج بهتری گرفتند/ رقابت در فینال گرندپری میلیمتری است
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها