بازدید: 7

ابراز امیدواری روسیه به برقراری ثبات در شمال سوریه

وزیر دفاع روسیه گفت مسکو امیدوار است آتش‌بس کنونی در شمال سوریه نهایتا به بازگشت ثبات به این منطقه منجر شود.

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه روز دوشنبه (امروز) ابراز امیدواری کرد که آتش بس کنونی در شمال سوریه نهایتا به برقراری ثبات در این کشور منجر شود.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، شویگو که به چین سفر کرده، با بیان اینکه امیدوار است همکاری آمریکا و ترکیه به ناآرامی های اخیر در سوریه پایان دهد، گفت مسئله حفاظت از زندان هایی که داعشی ها در آن محبوس هستند، باید فورا برطرف شود.

وی همچنین کنفرانس امنیتی «شیانگشان» در خصوص اجرای راهبرد جدید موسوم به «ایندوپاسیفیک» توسط دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، گفت، این راهبرد سیستم های موجود در همکاری های چندجانبه در آسیا-اقیانوسیه را بی ثبات می کند.

شویگو افزود: «راهبرد ایندوپاسیفیک آمریکا اهدافی را برای ایجاد یک فضای امنیتی واحد و جدانشدنی، برآورده نمی کند و سرشار از بی ثباتی در سیستم عملکردی موثر همکاری های چندجانبه در آسیا و اقیانوسیه است.»

راهبرد ایندوپاسیفیک که اولین بار در سال ۲۰۱۷ توسط واشنگتن رونمایی شد، تلاش می کند با ایجاد پیوند میان کشورهای ساحلی دو اقیانوس آرام و هند، ائتلافی موازنه ساز در برابر چین ایجاد کند. آمریکا، ژاپن، استرالیا و هند مهمترین اعضای این ائتلاف بالقوه هستند. پیشتر چین هم درباره تبعات شکل دادن به چنین ائتلافی هشدار داده و آن را عامل بی ثباتی خوانده بود.


ابراز امیدواری روسیه به برقراری ثبات در شمال سوریه
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها