بازدید: 4

ممبینی:هدف این دوره بالا بردن سطح آگاهی و دانش ناظران است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2115409
رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال می‌گوید وظیفه ما به عنوان تشکیلات داوری این است که ناظران را همچون سایر حیطه‌های داوری پرورش دهیم.

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از  فدراسیون فوتبال، هدایت ممبینی رئیس کمیته داوران فدراسیون در حاشیه مراسم افتتاحیه کلاس توجیهی ناظران داوری فوتسال در ابتدا گفت:این کلاس با هدف پرورش ناظران داوری برای تمام دیدار های رسمی که زیر نظر فدراسیون انجام می شوند، برگزار می شود. هدف اصلی این دوره بالا بردن سطح آگاهی و میزان دانش ناظران است.

وی در ادامه بیان کرد: کلاس توجیهی نیم فصل ناظران داوری فوتسال در بخش آقایان و بانوان را به منظور یکپارچگی، هماهنگ سازی و ارتقاء هرچه بیشتر سطح علمی و دانش ناظران برگزار کردیم. این کلاس با حمایت فدراسیون فوتبال و با حضور مدرسین برجسته ای مانند سیدصدرالدین موسوی و عبدالکریم سیستانی از امروز آغاز شد و تا فردا (دوشنبه ۳۰ مهرماه) ادامه خواهد داشت. همچنین در این کلاس از شرکت کنندگان آزمون دانش داوری و آنالیز بازی ها را خواهیم گرفت.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال اضافه کرد:همانطور که فوتسال کشورمان در رنکینگ جهانی دارای جایگاه بالایی است در حقیقت شما هم جزو برترین ناظران در این رشته هستید. با توجه به حضور مهدی تاج به عنوان نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد داریم دوره های آموزشی بیشتری را برای ناظران و مدرسان برگزار کنیم و قدم های مثبتی برای داوران برداریم تا همچنان شاهد قضاوت های بیشتری در مسابقات آسیایی و جهانی باشیم که البته با توجه به داوران موفقی که داریم این امر دور از دسترس نیست.

ممبینی در پایان خاطر نشان کرد: وظیفه ما به عنوان تشکیلات داوری این است که ناظران را مانند دیگر حیطه های داوری پرورش دهیم. البته اینکه یک داور چند سال پس از پایان قضاوت در این دوره ها شرکت کند کافی نیست و باید بطور مداوم با مطالب آموزشی آمادگی خود را در سطح بالایی نگه دارد و به همین دلیل است که آزمون های مختلفی را در این دوره به اجرا خواهیم گذاشت بطور کلی خوشحالم که این دوره از کلاس ناظران داوری را در چنین سطح خوبی برگزار خواهیم کرد.

انتهای پیام/


ممبینی:هدف این دوره بالا بردن سطح آگاهی و دانش ناظران است
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها