بازدید: 4

آمریکا و کره جنوبی باید به دنبال راه‌حل‌های جدید باشند

یک مقام ارشد نظامی کره شمالی معتقد است آمریکا و کره جنوبی باید راه‌حل‌های جدیدی را برای بن‌بست کنونی در شبه‌جزیره کره ارائه دهند.

به گزارش بولتن نیوز، به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام ارشد نظامی کره شمالی امروز (دوشنبه) ضمن هشدار در خصوص سیاست های خصمانه علیه پیونگ یانگ که ممکن است پیامد های جدی به دنبال داشته باشد، اعلام کرد آمریکا و کره جنوبی باید راه حل های جدیدی را برای بن بست کنونی در شبه جزیره کره ارائه دهند.

«کیم هیونگ ریونگ» معاون وزیر نیرو های مسلح کره شمالی ضمن حضور در اجلاس امنیتی «شیانگ شان» در پکن اظهار داشت کره شمالی تلاش زیادی انجام داده است، اما این وضع به دلیل اقدامات آمریکا و کره جنوبی وارد چرخه خطرناک و منسوخی شده است.

وی افزود: اگرچه بیش از یک سال از بیانیه مشترک کره شمالی و آمریکا گذشته است، هیچ بهبودی در روابط دو کشور ایجاد نشده است و این به دلیل سیاست های خصمانه آمریکا علیه جمهوری خلق کره است.

این مقام همچنین کره جنوبی را به «رفتار دو جانبه» و ادامه انجام رزمایش نظامی با آمریکا و خرید تجهیزات پیشرفته نظامی از این کشور متهم کرد و گفت: با توجه به خواست و اراده ما در جهت حفظ صلح در منطقه، آمریکا و مقامات کره جنوبی باید از هرگونه اقدام برای مختل کردن ثبات وضعیت خودداری کنند و راهی جدید برای حل این مشکل بیابند.

کره شمالی در ماه های اخیر چند آزمایش موشکی انجام داده است که یکی از آن ها پرتاب موشک بالستیک از زیردریایی بود. آخرین مذاکرات هسته ای با آمریکا اوایل ماه اکتبر متوقف شد.


آمریکا و کره جنوبی باید به دنبال راه‌حل‌های جدید باشند
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها