بازدید: 4

ترکیه حمله شیمیایی در سوریه را مجدداً رد کرد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2115386
وزیر دفاع ترکیه در گفت‌وگویی تلویزیونی ادعای استفاده ارتش کشورش از سلاح‌های شیمیایی در سوریه را به شدت تکذیب کرد.

ترکیه حمله شیمیایی در سوریه را مجدداً رد کردبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، «خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه در گفت وگوی زنده با شبکه «سی ان ان ترک» درباره ادعای حمله شیمیایی این کشور به شمال سوریه ضمن رد شدید این ادعا ها گفت: با توجه به ارزش هایی که ما به آن پایبند هستیم حتی تصور چنین چیزی قابل قبول نیست و با افتخار می توانم بگویم که تمام اعضای نیرو های مسلح ارتش نیز به این ارزش ها پایبند هستند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه حتی یک سلاح شیمیایی در میان تجهیزات و سلاح های ارتش ترکیه وجود ندارد، تصریح کرد: ما برای عدم آسیب رسیدن به غیرنظامیان تمام سعی خود را می کنیم، هدف ما فقط تروریست ها هستند.

آکار در ارزیابی روند پس از توقف عملیات در شمال سوریه با بیان اینکه تا کنون ۱۲۵ خودروی حامل تروریست ها از منطقه خارج شده اند، گفت آتش بس در این مدت ۳۰ بار از سوی تروریست ها نقض شده است.

گفتنی است بر اساس تفاهم صورت گرفته میان ترکیه و آمریکا عملیات برون مرزی نیرو های مسلح ترکیه در شمال سوریه برای مدت ۱۲۰ ساعت متوقف و طی این مدت آمریکا قول داده است تا نیرو های ی پ گ در شمال سوریه را ضمن خلع سلاح کردن به نقاط جنوبی تر منتقل کند.

رجب طیب اردوغان روز گذشته یکبار دیگر تاکید کرد که اگر طی این مدت آمریکا به تعهدات خود عمل نکند عملیات چشمه صلح از همان نقطه ای که متوقف شده بود ادامه پیدا خواهد کرد.

این مهلت ۱۲۰ ساعته سه شنبه شب به پایان می رسد.

روز پنجشنبه یک منبع در بیمارستانی در الحسکه اعلام کرد چهارشنبه بعدازظهر افراد زیادی با آثار سوختگی شدید ناشی از بمباران شهر «راس العین» توسط ترکیه به این بیمارستان مراجعه کرده اند و به نظر می رسد علت این سوختگی مواد شیمیایی است که ماهیت آن ها شناخته شده نیست. (اینجا)

منابع کُرد مرتبط با قسد نیز نیرو های ارتش ترکیه را به استفاده از سلاح ممنوعه فسفر متهم کردند.

انتهای پیام/


ترکیه حمله شیمیایی در سوریه را مجدداً رد کرد
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها