بازدید: 3

تبلیغات در فضای مجازی ساماندهی می‌شود

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2115372
نخستین نشست کارگروه تخصصی اطلاع‌رسانی و تبلیغات در فضای مجازی، با هدف ساماندهی تبلیغات در این فضا برگزار شد.

تبلیغات در فضای مجازی ساماندهی می شودبه گزارش گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، نخستین نشست کارگروه تخصصی اطلاع رسانی و تبلیغات در فضای مجازی با حضور مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شماری از فعالان و متخصصان حوزه اطلاع رسانی و تبلیغات برگزار شد.

کارگروه اطلاع رسانی و تبلیغات در فضای مجازی برای بازطراحی قوانین و مقررات و ساماندهی تبلیغات در فضای مجازی، شفافیت و انتشار اطلاعات فعالان فضای مجازی و استفاده از ابزار های نوین و خلاقانه در فعالیت های تبلیغاتی، فعالیت خود را آغاز کرد.

احسان الله حجتی مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی در نخستین نشست این کارگروه، مشارکت کانون های آگهی و تبلیغاتی در این طرح و نظارت فراگیر بر تبلیغات مجازی را مورد تاکید قرار داد و گفت: این کارگروه برای ساماندهی تبلیغات در فضای مجازی در سه سطح، ابتدا شیوه نامه و چارچوب قانونی مورد نیاز را با محوریت قوانین و مقررات موجود تنظیم و ضمن اعلام فضا های تبلیغاتی مُجاز با بهره گیری از شیوه ها و ابزار های مناسب اطلاع رسانی، روند پایش و نظارت قانونی بر تبلیغات در فضای مجازی از طریق درگاه الکترونیک، عملیاتی می کند.

وی افزود: در آینده ای نزدیک و با اجرای طرح به‏ کارگیری سامانه نظارت بر آگهی‏ های فضای مجازی که برای جلوگیری از انتشار محتوا و خدمات تبلیغاتی ناسالم و ناایمن در فضای مجازی و شبکه‏ های مجازی اجتماعی اینترنت‏ پایه و نظارت بر تولید و توزیع محتوا و خدمات سالم الگوسازی شده است، متقاضیان فعالیت های تبلیغاتی در فضای مجازی باید در این سامانه ثبت نام و با دریافت مجوز های لازم، فعالیت کنند و این دفتر نیز مطابق قانون با فعالان در این حوزه تعامل می کند.

لازم به ذکر است، متخصصان و کارشناسان حاضر در این نشست، ضمن تاکید بر نقش موثر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در عرصه مجازی، روند تحولات جاری و آتی فضای مجازی و تأثیرات آن در حوزه فرهنگ را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

توسعه سامانه های فرهنگی در فضای نوین رسانه ای، متناسب سازی ساختار مدیریتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تحولات فضای مجازی، ارتقای محتوایی موضوع فرهنگ و هنر در فضای مجازی، توسعه کسب و کار های فرهنگی و اطلاع رسانی و تبلیغات در فضای مجازی ازجمله برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ارتقای نقش این وزارتخانه در فضای مجازی عنوان شده است.

گفتنی است دبیرخانه این کارگروه های ۵گانه به صورت متمرکز در مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دایر شده است.

انتهای پیام/

 


تبلیغات در فضای مجازی ساماندهی می‌شود
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها