بازدید: 3

ممبینی: باید ناظران را مثل دیگر حیطه‌های داوری پرورش دهیم/ قصد داریم دوره‌های آموزشی بیشتری برگزار کنیم

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2115365
هدایت ممبینی رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: قصد داریم دوره‌های آموزشی بیشتری را برای ناظران و مدرسان برگزار کنیم تا همچنان شاهد قضاوت‌های بیشتری در مسابقات آسیایی و جهانی باشیم.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، هدایت ممبینی رئیس کمیته داوران فدراسیون در حاشیه مراسم افتتاحیه کلاس توجیهی ناظران داوری فوتسال اظهار داشت: این کلاس با هدف پرورش ناظران داوری برای تمام دیدار های رسمی که زیر نظر فدراسیون انجام می شوند، برگزار می شود. هدف اصلی این دوره بالا بردن سطح آگاهی و میزان دانش ناظران است.

وی افزود: کلاس توجیهی نیم فصل ناظران داوری فوتسال در بخش آقایان و بانوان را به منظور یکپارچگی، هماهنگ سازی و ارتقای هرچه بیشتر سطح علمی و دانش ناظران برگزار کردیم. این کلاس با حمایت فدراسیون فوتبال و با حضور مدرسین برجسته ای مانند سیدصدرالدین موسوی و عبدالکریم سیستانی از امروز آغاز شد و تا فردا (دوشنبه ۳۰ مهر) ادامه دارد. همچنین در این کلاس از شرکت کنندگان آزمون دانش داوری و آنالیز بازی ها را خواهیم گرفت.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال تصریح کرد: همانطور که فوتسال کشورمان در رنکینگ جهانی دارای جایگاه بالایی است در حقیقت شما هم جزو برترین ناظران در این رشته هستید. با توجه به حضور مهدی تاج به عنوان نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد داریم دوره های آموزشی بیشتری را برای ناظران و مدرسان برگزار کنیم و قدم های مثبتی برای داوران برداریم تا همچنان شاهد قضاوت های بیشتری در مسابقات آسیایی و جهانی باشیم که البته با توجه به داوران موفقی که داریم این امر دور از دسترس نیست.

ممبینی در پایان خاطرنشان کرد: وظیفه ما به عنوان تشکیلات داوری این است که ناظران را مانند دیگر حیطه های داوری پرورش دهیم. البته اینکه یک داور چند سال پس از پایان قضاوت در این دوره ها شرکت کند کافی نیست و باید به طور مداوم با مطالب آموزشی آمادگی خود را در سطح بالایی نگه دارد. به همین دلیل است که آزمون های مختلفی را در این دوره به اجرا می گذاریم. بطور کلی خوشحالم که این دوره از کلاس ناظران داوری را در چنین سطح خوبی برگزار می کنیم.

انتهای پیام/


ممبینی: باید ناظران را مثل دیگر حیطه‌های داوری پرورش دهیم/ قصد داریم دوره‌های آموزشی بیشتری برگزار کنیم
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها