بازدید: 5

استفاده برخی رستوران‌ها از آب مخصوص آبیاری گیاهان برای شست‌وشوی ظروف

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2115347
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: استفاده برخی از رستوران‌ها و مراکز تهیه و طبخ غذا از شبکه آبیاری گیاهان برای شست‌وشوی ظروف مشکلات بهداشتی ایجاد می‌کند.

استفاده برخی مراکز تهیه و طبخ غذا از آب مخصوص آبیاری گیاهان برای شست وشوی ظروفبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،محسن فرهادی درباره استفاده برخی رستوران ها و مراکز تهیه و طبخ غذا از آب مخصوص آبیاری گیاهان برای شست وشوی ظروف افزود: نمیتوان با قاطعیت اعلام کرد آبی که شهرداری ها برای آبیاری گیاهان استفاده می کنند، آب شرب است، بنابراین استفاده از این آب ها برای شست وشوی ظروف در رستوران ها و مراکز تهیه و طبخ غذا می تواند مشکلات بهداشتی ایجاد کند.

وی اضافه کرد: اگر رستوران ها از آب شرب استفاده نکنند، مشکلات بهداشتی ایجاد می شود. آب غیر آشامیدنی ممکن است مشکل آلودگی های شیمیایی هم داشته باشد و حتی با جوشاندن هم از بین نرود.

وی اظهار داشت: یکی از پارامتر های مهم برای عرضه مواد غذایی، تامین آب شرب سالم است که از نظر وزارت بهداشت، عدم وجود آب شرب سالم یک نقص بحرانی محسوب شده و از ادامه فعالیت واحد عرضه کننده مواد غذایی جلوگیری می شود.

فرهادی همچنین بیان کرد: منابع آب آشامیدنی که برخی مغازه داران برای مصرف مردم قرار می دهند نیز توسط کارشناسان بهداشت محیط به صورت تصادفی بررسی می شود. زیرا بیماری های منتقله به وسیله آب آلوده می تواند افراد را دچار مشکلات بهداشتی زیادی کند.

در روز های گذشته تصویر و گزارشی مبنی بر استفاده برخی از رستوران ها و مراکز تهیه و طبخ غذا از شبکه آبیاری گیاهان جهت شست وشوی ظروف رسید. به گفته مخاطبان برخی مراکز تهیه و طبخ غذا با اتصال شلنگ آب به شیر مخصوص آبیاری گیاهان از این آب استفاده می کنند.

منبع:ایرنا
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.


استفاده برخی رستوران‌ها از آب مخصوص آبیاری گیاهان برای شست‌وشوی ظروف
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها