بازدید: 7

سامانه شناسایی بنا‌های غیر مجاز در تهران

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2115325
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: ساخت‌وساز‌های این استان از این پس با سامانه آنلاینی رصد ارزیابی و بنا‌های غیرمجاز شناسایی می‌شوند.

سامانه شناسایی بنا های غیر مجاز در تهرانبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،نعمت الله ترکی افزود: این سامانه به صورت بر خط، ساخت و ساز های استان تهران را هر دو ماه یک بار ارزیابی و گزارش می دهد.

وی یادآور شد: در صورتی که در گزارش های دو ماهه در سطح استان فضایی به صورت غیر مجاز اشغال شده باشد، موضوع در شورای برنامه ریزی بررسی می شود.

ترکی اظهار داشت: هم اکنون طرح تفصیلی ۳۸ شهر از میان ۴۴ شهر این استان تدوین و ابلاغ شده است و این بررسی و ارزیابی سامانه نیز بر اساس آن انجام می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: ما در گذشته بررسی و بازبینی طرح ها را به صورت سیستمی نداشتیم و اکنون این اقدام با بهره برداری از این سامانه به صورت برخط انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: از این پس دبیرخانه شورای برنامه ریزی، براساس همین طرح تفصیلی شهرداران هر شهری را به نظارت بر ساخت و ساز ها و کنترل آن ها ملزم می کند.

ترکی تصریح کرد: در صورتی که بر اساس گزارش سامانه ساخت و ساز غیر مجازی اتفاق افتاده باشد، عواملی که کوتاهی کرده اند از میان مسئولان متولی در پست مورد تصدی خود، بازخواست می شوند.

منبع:ایرنا
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.


سامانه شناسایی بنا‌های غیر مجاز در تهران
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها