بازدید: 5

خنثی‌سازی طرح تروریستی داعش در اردن

دستگاه اطلاعات عمومی اردن از خنثی‌سازی چند طرح تروریستی داعش در این کشور و دستگیری اعضای باند آن خبر داد.

به گزارش بولتن نیوز، دستگاه اطلاعاتی اردن اعلام کرد که جولای گذشته یک باند پنج نفره داعشی را که قصد اجرای عملیات های تروریستی در اردن را داشتند، شناسایی و اعضای آن را دستگیر کرده است.

روزنامه اردنی «الرأی» با اعلام این مطلب نوشت که بر اساس لایحه اتهام وارده به این باند، اعضای باند قصد داشتند نگهبان امنیتی مقابل منزل یکی از نخست وزیران سابق را به قتل رسانده و سلاح او را تصرف کنند و علاوه بر آن گشتی های امنیتی مستقر در جاده السلط-السرو را هدف قرار داده و یکی از عناصر اطلاعاتی را ربوده و در منطقه دور افتاده به قتل برسانند و جسد او را بسوزانند.

دادگاه امنیت دولت اردن روز یکشنبه(دیروز) محاکمه اعضای این باند را آغاز کرد و متهمان اتهامات وارده را رد کردند.

اوایل سال گذشته متهمان ردیف سوم، چهارم و پنجم تصمیم گرفتند به گروه تروریستی داعش پیوسته و در سوریه در کنار داعش بجنگند و برای این منظور عازم منطقه عقربا واقع در مرز اردن و سوریه در نزدیکی منطقه الشجره شدند تا راه مناسبی برای نفوذ به داخل خاک سوریه پیدا کنند اما به دلیل دشوار بودن خروج از خاک اردن به خاطر وجود گارد مرزی، تصمیم گرفتند پیوستن به داعش در سوریه را به تعویق بیندازند.

به نوشته الرأی پس از آشنایی متهم ردیف سوم با متهم ردیف اول آن ها در منزل متهم ردیف پنجم گرد آمده و ضمن بررسی افکار داعش، پیشنهاد تشکیل باند تروریستی برای اجرای عملیات های نظامی در خاک اردن به منظور کمک به داعش را مطرح و بیعت با «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش را اعلام کردند.

جولای گذشته ابتدا متهم ردیف اول دستگیر و پس از او نیز دیگر متهمان بازداشت شده و در بازرسی از منزل آن ها مقادیری سلاح، قرص های روان گردان، مقداری حشیش و مواد مخدر کشف و ضبط شد.


خنثی‌سازی طرح تروریستی داعش در اردن
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها